_61A9372

Terapia dźwiękiem z wykorzystaniem mis i gongów tybetańskich

Terapia dźwiękiem z wykorzystaniem mis tybetańskich – metoda na walkę ze stresem!

Terapia dźwiękiem wchodzi w skład muzykoterapii. Kontakt z muzyką ułatwia komunikację werbalną i niewerbalną, wpływa na proces uczenia się, na integrację intra- i interpersonalną, aktywizację lub relaksację, a w konsekwencji na lepszą jakość życia. Na muzykę składają się takie elementy jak: dźwięk, harmonia, melodyka, rytmika, tempo, dynamika, barwa. W terapii dźwiękiem środkiem wykorzystywanym w procesie leczenia, rehabilitacji i wsparcia rozwoju osobistego jest przede wszystkim dźwięk. Jest on falą akustyczną, która wywołuje wrażenie słuchowe. Okazuje się, że dźwięk o odpowiedniej częstotliwości, może być zdolny do wywołania głębokich zmian u człowieka na poziomie fizycznym, emocjonalnym oraz duchowym.

Koncert dedykowany jest dla wszystkich którzy chcą się wyciszyć, oczyścić z codziennych stresów oraz zregenerować!
Przekonaj się, że brzmienie gongu wpływa pozytywnie na zdrowie fizyczne jak i na system nerwowy.

Magiczny koncert zwany również kąpielą dźwiękową jest sesją nietypową ponieważ uczestniczymy w nim pozycji leżącej „zanurzając się„ w przestrzeni dźwiękowej. Uczestnicy indywidualnie odbierają przebieg sesji. Bogata gama wielotonów nieharmonicznych przenika struktury każdej komórki ciała powodując głębokie rozluźnienie i regenerację. Wyzwala i katalizuje przeżycia i emocje. Prowadzi często do stanu medytacyjnego, wizji, wglądu i terapii samoistnej.

W Polsce terapia dźwiękiem zyskuje coraz większą popularność przede wszystkim w ramach walki ze stresem i w celach relaksacyjnych, ale również w pedagogice, resocjalizacji oraz w psychiatrii. Rehabilitacja przy pomocy mis dźwiękowych pomaga osobom z depresją, nerwicą i schizofrenią.

Najbliższe koncerty:

 

29.08.2017 r. godz. 18.30

Ilość miejsc