flaki-na-www

Terapia wisceralna w praktyce fizjoterapeuty

 

Intensywne trzydniowe teoretyczo-praktyczne szkolenie dotyczące technik osteopatii wisceralnej – jednej z głównych kierunków osteopatii.
Najnowsze badania radiologiczne, echograficzne także biochemiczne ukazują ogromną korelację schorzeń układu trzewnego z dolegliwościami związanymi z kręgosłupem. Bezpośrednie nerwowo-mięśniowo-powięziowe połączenia między tymi układami nierzadko są pomijane w codziennej pracy z pacjentem.
Wg. J.P. Barrala wszelkiego rodzaju zablokowania w obrębie układu powięziowego, który podtrzymuje narządy klatki piersiowej i jamy brzusznej (poprzez krezki, więzadła, czy otrzewną) mogą powodować ograniczenia i problemy w obrębie narządu ruchu. Przykładowo dysfunkcje w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa mogą mieć powiązanie z dysfunkcją wątroby, która poprzez więzadło wątrobowo-przeponowe może przyczyniać się do zmniejszenia ruchomości przepony i zaburzeń oddechowych, co z kolei prowadzić może do większego zaangażowania mięśni pochyłych, czworobocznego, których przyczepy znajdują się właśnie a kręgach szyjnych.
Dzięki udziale w szkoleniu, kursant nabędzie niezbędnych umiejętności lokalizowania, diagnozowania i interpretowania bólu pochodzenia wisceralnego. Co najważniejsze, pozna skuteczne techniki osteopatyczne i terapii manualnej dzięki zastosowaniu których, organizm chorego w maksymalnie możliwym stopniu odzyska równowagę zapewniającą zdrowie.

Grupa docelowa:
Kurs przeznaczony jest dla fizjoterapeutów, lekarzy, studentów (min. II rok studiów)

Wymagania wstępne:
Kursant posiada podstawową wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka.

Zdobądź dofinansowanie na nasz kurs!
 
Kurs z dofinansowaniem z Bazy Usług Rozwojowych połączony jest z warsztatem w cenie 1697zł.
kontakt w sprawie dofinansowań:
e-mail: dofinansowania@systema.com.pl
tel.: 665 407 700
 

Instruktor:

szkolnicki2Marcin Szkolnicki

Znajdź nas w innym miastach:

14-16.12.2018 Kraków

18-20.01.2019 Olsztyn - instruktor: Marcin Brzozowski

 

Szczegóły wydarzenia

Rozpoczęcie: 18 stycznia 2019

Zakończenie: 20 stycznia 2019

Miejsce: Olsztyn

Kategorie: 

Cena: 1497 zł

Instruktor: Marcin Brzozowski

Miejsc dostępnych: 25

grudzień 2018
MTWTFSS
« Nov   Jan »
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
Zobacz kalendarz szkoleń

54 Responses

 1. Aleksandra says:

  Polecam ten kurs! Duża dawka wiedzy, technik i przygotowanie do samodzielnej, pomysłowej i skutecznej pracy z pacjentem. Prowadzący ma ogromną wiedze, doświadczenie i mnostwo dobrego humoru 😊

 2. Piotrek Dziubasik says:

  Największą zaletą tego szkolenia jest otworzenie na myślenie globalne, łączenie ze sobą faktów, doszukiwanie przyczyn. Nie chodzi o naukę “grzebania we flakach” ani o specjalne techniki “Bógwiejakbardzoosteopatyczne” tylko zmuszenie do myślenia i szukania przyczyn – dlaczego? Dostałem bardzo dużo narzędzi do pracy i wielkiego motywacyjnego kopa do nauki. To są wartości bezcenne, które udało mi się wynieść z tego szkolenia.

 3. Marek Barna says:

  Kurs naprawdę godny polecenia. Można znaleźć inspirację, wiedzę i umiejętności. Duża kompresja informacji na temat rozumowania klinicznego oraz sposobów oddziaływania i lokalizacji anatomicznych, gdzie oddziaływać warto. Widzę, dlaczego warto znać anatomię znacznie lepiej niż znam 😉 Kolejna rzecz, która podziałała bardzo na moją wyobraźnię kliniczną to znaczenie układu limfatycznego dla homeostazy :). Zabawa, co dla mnie także ważne, była przednia. Pozdrawiam serdecznie

 4. ANETA ŚCIBISZ says:

  Szkolenie otwierające oczy na leczenie wielu dolegliwości i uczące holistycznego podejścia do pacjenta.Serdecznie polecam.

 5. Małgorzata Dmytryszyn says:

  Każdy fizjoterapeuta powinien pójść na to szkolenie bo daje nowe spojrzenie na anatomię, na człowieka oraz można poznać nowe, skuteczne i nieskąplikowane techniki do pracy z pacjentami z którymi do tej pory mieliśmy problemy/ciągle wracali z tym samym a my już nie wiedzieliśmy co robić. Dlaczego do Marcina Szkolnickiego? Dzieli się swoimi doświadczeniami i wiedzą, której nie znajdziemy w książkach. Robi to w sposób zrozumiały. Potrafi zachęcić do nauki anatomii ponieważ po tym szkoleniu jest ona bardziej logiczna. Świetna atmosfera. W bardzo dużym stopniu polepsza się palpacja. Jest czas żeby nauczyć się i przećwiczyć każdą technikę.
  Polecam wszystkim 🙂

 6. Maciej says:

  Konkretnie i profesjonalnie. Uzupełnienie luki w warsztacie terapeutycznym plus nowe spojrzenie na dysfunkcje trzewne. Bezcenne uwagi i pokazanie procesu postępowania. Szkolenie skłaniające do myślenia i o to chodzi !

 7. Adam Z says:

  Kurs, który otworzył mi nowe możliwości w pracy z pacjentem i pozwolił spojrzeć na terapie z zupełnie innej perspektywy. Poszerzył moje horyzonty i zapełnił lukę w mojej wiedzy. Jestem bardzo zadowolony z tego że mogłem w nim uczestniczyć.

 8. Magda says:

  Najlepszy kurs, na jakim byłam! Ogrom wiedzy, inspiracji i dobrej energii. Marcin chętnie dzielił się swoimi doświadczeniami, podsuwał fajne rozwiązania, odpowiadał na pytania. Dostałam zupełnie nowe spojrzenie na palpację i podejście do pacjenta. Kurs świetnie zorganizowany zaczynając od prostych spraw technicznych – skrypty, catering itp. kończąc na wspaniałej atmosferze. Jestem zachwycona i na pewno będę wracać na szkolenia prowadzone przez Marcina 🙂

 9. Grzegorz says:

  Ogromna dawka wiedzy, przedstawiona w jasny i dokładny i przystępny sposób! Techniki, które pozwalają na pracę z niemalże z każdym pacjentem.
  Kurs który uczy zupełnie nowej dla mnie pracy opartej na delikatności i odczuciach tkankowych . Pokazanie anatomiczno-mechanicznych korelacji które mają świetne zastosowanie w wielu dysfunkcjach moich pacjentów.

  Pozdrawiam
  Grzegorz Kołosewicz

 10. Karola0218 says:

  Marcin zaraza pasja do holistycznego spojrzenia na zdrowie,czlowieka.Na kursie porusza wiele zagadnien otwierajacych oczy .Uczy palpacji,wyczucia.Juz po 3 dniach kursu czulam zmiany z silowego dotyku do delikatnego czucia co z pewnoscia odczuja moi pacjenci.Dziekuje:-)

 11. Łukasz says:

  Byłem na szkoleniu z Terapi Wisceralnej co moge o nim powiedziec.. petarda to mało.. jestem bardzo zadowolony swietna atmosfera o prowadzacym nie trzeba wspominac bo on opinie w Polsce ma juz wytobiona jako jeden z najlepszych jezeli nie najlepszy Terapeuta. Fachowo przekazana wiedza na kazde zadane pytanie otrzymywalismy konkretna odpowoedz. Prowadzacy pracował razem z nami caly czas nas korygował brak słow. TO BYŁ NAJLEPIEJ SPEDZONY CZAS I NAJLEPIEJ WYDANE PIENIADZE OD DAWNA !!

 12. Pawelzimon says:

  Jeżeli szukasz kursu na którym dostaniesz tylko techniki, na który nie musisz się przygotować a prowadzący będzie mało wymagający
  To trafiłeś w złe miejsce
  Tu dostaniesz świetnego prowadzącego który nauczy Cię odpowiedniego czucia i myślenia. Tu będą wymagać od Ciebie przygotowania do szkolenia.
  Serdecznie polecam 🙂

 13. Angelika says:

  Kurs Terapii Wisceralnej to ciekawe doświadczenie. Były to 3 intensywne dni, które dały mi zupełnie nowe możliwości pracy z pacjentem. Podejście Marcina jak i atmosfera na kursie były na prawdę super, szczerze polecam. 😊

 14. Paulina says:

  Świetny kurs! Dużo ciekawych informacji z zakresu anatomii oraz wiele praktyki. Cała zdobyta wiedza z tego kursu odmieniła moje podejście do problemów pacjenta. Marcin ma profesjonalne podejście do tego co robi. Wszystkie informacje wykłada w sposób zrozumiały, a na każde pytanie uzyskamy odpowiedź. Kurs Terapii Wisceralnej okazał się ciekawym doświadczeniem. Polecam!

 15. Kasia says:

  Miałam przyjemność wziąć udział w dwóch kursach prowadzonych przez Marcina. Wiedza anatomiczna i fizjologiczna ułożona w logiczną całość. Na to nałożone techniki, które od razu można wdrożyć do pracy ze swoimi pacjentami. Prowadzący bardzo dba o to, aby każdy poczuł tkankę z którą pracuje i potraktował ją z należytą empatią :). Kolejny raz otrzymałam solidną dawkę motywacji do nauki anatomii i palpacji. Polecam!

 16. Halinka says:

  Marcin to przesympatyczny człowiek, ma tyle w sobie ciepła i empatii. Bardzo dobrze prowadzi zajęcia i nawet najtrudniejszy temat z jego pomocą jest do ogarnięcia. Polecam wszystkie szkolenia z Marcinem😊

 17. Mateusz says:

  Uczestniczyłem w kursie teapia cranio-sacralna. Rewelacja. Spotykają Marcina wiesz, że jesteś na właściwej drodze. Gorąco polecam 😉

 18. Aleksandra Marta says:

  Jestem zauroczona kursem u Marcina. Merytorycznie prezentuje bardzo wysoki poziom. Swobodna atmosfera ułatwia pracę nawet z najtrudniejszymi zagadnieniami (swoją drogą takich nie ma, bo prowadzący potrafi wszystko klarownie przedstawić). Duży plus za cierpliwość i gotowość do odpowiadania na liczne pytania.

 19. Damian says:

  Kurs był naprawdę super. Wszystko zostało bardzo dobrze wytłumaczone. Sposób przekazywania informacji powodował że czas spędzony na szkoleniu upłynął w mgnieniu oka. Nauka anatomii po takim szkoleniu na pewno będzie sprawiało dużo więcej frajdy i będzie ciekawsza. Polecam w 100%

 20. Adam P says:

  “Praca systemowa” – tym stwierdzeniem mogę podsumować całe 3 dni szkolenia.
  Filozofia pracy wisceralnej przedstawiona przez Marcina na szkoleniu uczy przede wszystkim myślenia podczas pracy z pacjentem.
  Techniki pracy pokazane na kursie są wykorzystywane w codziennej praktyce przez prowadzącego, co też jest dużym plusem.
  Podsumowując, jeżeli szukasz kursu, który jeszcze bardziej pobudzi Twoją kreatywność podczas terapii – gorąco polecam ! 😉
  P.S Nauka anatomii po tym kursie staje się o wiele bardziej ciekawsza !

 21. Krzysztof says:

  Jeden z najlepszych kursów jakim byłem, otwiera nowe możliwości pracy z pacjentem. Polecam każdemu kto szuka nowych narzędzi do pracy, szkolenie przeprowadzone Profesjonalnie Marcin znał odpowiedz na każde pytanie, przy czym motywował do zagłębiania wiedzy anatomicznej aby stać się jeszcze lepszym terapeutą.

 22. Gosia says:

  Kurs godny polecenia.Dużo wiedzy ,dobrze podanej i bardzo miłej atmosferze. Polecam Marcina jako szkoleniowca ma dużą wiedzę, pogodę ducha i radość życia. Dzięki temu wiedzą wchodzi bez problemu.Widać po nim ze kocha to co robi.Marcinie nie jestem fizjoterapeutka, ale zaraziłeś mnie osteopatiia.Dziękuję i serdecznie pozdrawiam Gosia z Koszalina.

 23. Ela says:

  Jedno z najlepszych szkoleń w jakich brałam udział! Ogromna dawka wiedzy, która pozwala patrzeć na pacjenta i jego problem z innej perspektywy. Prowadzący? Rewelacja! Marcin jest bardzo otwartym i cierpliwym instruktorem. Kurs przepełniony praktyką i cennymi wskazówkami dotyczącymi nie tylko pacjenta ale i nas fizjoterapeutów i ergonomii naszej pracy. Nie był to pierwszy kurs u Marcina i z pewnością nie ostatni. Serdecznie polecam! 🙂

 24. Ania J. says:

  Ten kurs jest jak pierwsza randka…fascynująco, zapierająco dech w piersiach, można nawet poczuć motyle w brzuchu 🙂 A Marcin jako najlepszy towarzysz podróży – wspiera, służy pomocą, pokazuje nowe ścieżki. Pełen profesjonalizm, ogrom wiedzy, polecam każdemu poszukującemu nowych sposobów pracy z pacjentem. Dziękuję za owocny weekend!

 25. Alicja says:

  Z całego serca polecam kurs prowadzony przez Marcina. Są to 3 dni intensywnej nauki i rozwijania warsztatu pracy z pacjentem. Po raz kolejny Marcin mnie nie zawiódł i przedstawił nowe spojrzenie na ciało człowieka. Polecam każdemu kto chciałby poszerzać swoją wiedzę w tym temacie. Myślę, że profesjonalizm i ogrom wiedzy Marcina pozwoli każdemu uzyskać niezbędne umiejętności ale przede wszystkim zamiłowanie do systematycznej nauki anatomii. Jednego jestem pewna, do tej pory to były moje najlepsze 3 dni szkoleniowe.
  Pozdrawiam Alicja

 26. Gosia says:

  Pierwszy kurs, na którym technika pracy z narządem schodzi na drugi plan, za to na pierwszy plan wysuwa się pewność, że to co czujesz pod palcem to narząd, którego szukasz. Mega szkoła palpacji, cierpliwości, pokory w stosunku do tkanek, a przede wszystkim pokory w stosunku do pacjenta. Marcin wręcz “wgrywa program” czucia.

  Polecam!

 27. Ilona says:

  Powiem tak,poszłam na kurs z czystej ciekawości jak i również chciałam pogłębić swoja wiedzę. Prawdę mówiąc takiego wrażenia się nie spodziewałam 🙂
  Już na początku sam prowadzący Marcin okazał się fajnym gościem który całym sobą przekazywał wiedzę ,a nie każdy tak potrafi.Słuchało się go z wielką uwagą i dzięki temu ta Terapia Wisceralna zrobiła na mnie duże wrażenie i zachęciła do dalszego wgłębienia się w anatomie,z wykorzystaniem palpacji. Dziękuje za możliwość uczestniczenia w tym kursie i pozdrawiam
  Ilona

 28. Asia says:

  Kurs u Marcina był naprawdę świetny. Dużo wiedzy, którą można wykorzystać od razu pracując z pacjentem. Najfajniejszą rzeczą był brak nastawienia na zrobienie (pokazanie) jak największej ilości technik, ale sposób patrzenia na pacjenta i jego problem. Widać, że to, co prowadzący przekazuje, jest jego pasją, a nie tylko pracą. Po kursie chęć do poszerzania wiedzy z zakresu anatomii wzrosła u mnie kilkukrotnie, za co jestem bardzo wdzięczna. Z całego serca polecam!
  Pozdrawiam, Asia

 29. Paweł says:

  Jestem zadowolony z tego, że Marcin swoim zaangażowaniem zasiał we mnie ciekawość innego, znacznie szerszego spojrzenia na problemy pacjenta. Spora dawka wiedzy przekazana w przemyślany sposób zachęca do samodzielnego szukania rozwiązań bez wytyczonych schematów.
  Polecam szkolenia i dzięki za nowinki terapeutyczne na kursie.

 30. Paweł says:

  Kurs u Marcina to ogromna wiedza i doświadczenie, a także atmosfera sprzyjająca nabywaniu nowych umiejętności. Kurs na bardzo wysoki poziomie. Widać pasję i zamiłowanie prowadzącego, co powoduje, że zdobywanie wiedzy staje się dobrą zabawą. Praca nowymi metodami uczy wyczucia, wyobraźni, wyostrza zmysły. Techniki do pracy są proste i skutecznych. Marcin potrafi w prosty so osób wytłumaczy i pomoże za każdym razem kiedy ktoś o coś poprosi. Z czystym sumieniem polecam!!!

 31. Aneta Dopierała-Augustyn says:

  Dziękuję, że mogłam chwycić dawkę wiedzy przekazaną przez Marcina. Już pierwszego dnia po zakończeniu szkolenia widząc Panią na PKP notorycznie masująca swoją obrzęknietą lewą kończyę dolną miałam w głowie pełne możliwe postępowanie z pracy wisceralnej jaką przedstawił nam prowadzący. Pełen profesjonalizm jak i zaangażowanie. Brawa za cierpliwosc- każdy z kursantów mógł liczyć na pomoc Marcina w tych trudniejszych czy nawet łatwiejszych technikach.
  Mogę polecić to szkolenie pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym.

 32. Andrzej says:

  Uważam tak jak poprzednicy że bardzo dużo ciekawej wiedzy przekazanej w bardzo przystępny sposób w ciągu trzech dni ujętej jako nowe sposoby pracy z pacjentem (często zdesperowanym )przez bardzo sympatycznego prowadzącego mającego ogromną wiedzę i doświadczenie -którym chciał się z nami podzielić 1-3.09. serdecznie dziękuję ze swojej strony -To naprawdę nie był stracony czas .warto było przybyć i posłuchać .A teraz pora to powoli zacząć stosować…

 33. Alicja Mianowska says:

  Olbrzymia dawka wiedzy, przedstawiona w jasny i dokładny sposób. Marcin jako instruktor bardzo cierpliwy – widać ze zależy mu na tym, aby każdy z kursu wyniósł możliwie jak najwięcej wiedzy. Sama z przyjemnością mam zamiar ukończyć jeszcze inne kursy u Marcina, dlatego wszystkim polecam!

 34. Małgośka Rzymowska says:

  Dopiero kilkanaście dni minęło od szkolenia, a już pewne elementy stosuję w codziennej pracy. Myślę, że to pokazuje skuteczność nauki u Marcina. Oczywiście trenuję sztukę wtapiania w tkanki i już mam ochotę na więcej wiedzy i technik. Dobrze wykorzystany czas, który przynosi efekty i rozbudza do dalszej nauki.
  Pozdrawiam cieplutko z Lublina, Gośka

 35. Bartek Haluch says:

  Wartość kursu nie zależy od tematyki ale od prowadzącego i jego umiejętności przekazania i podzielenia się wiedzą ze słuchaczami. Jeżeli chodzi o prowadzącego to Marcinie, spełniłeś moje oczekiwania odnośnie tego kursu. Do tej pory jeszcze nie mogę sobie wszystkiego poukładać, tyle informacji, cennych informacji i tyle nowych sposobów pracy z pacjentem. dziękuję i do zobaczenia. Na pewno.

 36. Adrian Filipek says:

  Powiem tak, zjawiłem się z czystej ciekawości na tym kursie. I powiem szczerze że jestem ogromnie zadowolony z kursu. A także z czystym sumieniem mogę sam kurs polecić jak i prowadzącego. Tak jak poprzednicy pisali motywuje do odkopania wiedzy o anatomii i jej dalszego zgłębiania. Pozdriawiam.

 37. Katarzyna Maciejewska-Litwin says:

  Jak najbardziej polecam każdemu kto chce zacząć pracę z trzewiami. Prowadzący perfekcyjny merytorycznie, ale też umiejętnie dzielące się wiedzą i doświadczeniem. Pozdrawiam, KML

 38. Ania says:

  Ciekawe szkolenie, kompetentni wykładowcy, pełen profesjonalizm.

 39. Radek Ś. says:

  Jedno z najciekawszych szkoleń w jakich uczestniczyłem, niezwykle kompetentni wykłądowcy, pełen profesjonalizm, jasny przekaz informacji. Polecam

 40. Kuba says:

  Kurs prowadzony przez Marcina to była prawdziwa przyjemność. Pełen profesjonalizm i sposób przekazywania wiedzy już w pierwszych chwilach utwierdziły mnie w przekonaniu, że było warto przyjechać. Marcin poszerzył mój horyzont postrzegania człowieka ponad sferę tkanki. Nauczył mnie że obserwacja zachowania i skrupulatny wywiad to podstawa szybkiej i prawidłowej diagnozy. Nabyłem nowych umiejetnosci, nowego spojrzenia na palpację i nowej motywacji do doskonalenia siebie, a tym samym terapii. Przy tym całość szkolenia odbyła się w bardzo pozytywnej atmosferze. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie Marcinie.

 41. Konrad Szydłowski says:

  Uważam, że kurs z terapii wisceralnej prowadzony przez Marcina jest na bardzo dobrym poziomie. Dokładne wytłumaczenie zaleznosci połączeń między narządami daje jasny obraz do wprowadzenia nowych terapii opartych właśnie na trzewiach. Polecam! Konrad Szydłowski.

 42. Bartosz Semeniuk says:

  Kurs u Marcina do ogromna wiedza i doświadczenie, a także atmosfera sprzyjająca nabywaniu nowych umiejętności. Pasja od prowadzącego udziela się uczestnikom, co powoduje, że zdobywanie wiedzy staje się dobrą zabawą. Praca nowymi metodami uczy wyczucia, wyobraźni, wyostrza zmysły. Techniki do pracy są proste w swojej logice i bardzo skuteczne (pacjenci potwierdzają). Z czystym sumieniem polecam!!!

 43. Adam Ślusarczyk says:

  Bardzo dobrze zorganizowane i przeprowadzone szkolenie. Marcin przekazuje wiedzę w prosty i zrozumiały sposób, że aż człowiek chce ją nieustannie zgłębiać.
  Ukończyłem nie jedno szkolenie powiązane z masażem i fizjoterapią, lecz tutaj poczułem jak pracuje się palpacyjnie 3D i jak ważne jest podejście holistyczne.
  Polecam szkolenia i warsztaty u Marcina Szkolnickiego

 44. Mariusz says:

  Dla mnie kurs był fascynującą przygodą. Bardzo ciekawie poprowadzone zajęcia, ciekawe spojrzenie na zagadnienie oraz skuteczny zastaw techniki, umożliwiły mi otworzenie się na nowe możliwości pracy z pacjentem. Marcina jest mega pozytywną osobą, profesjonalną, z dużym doświadczeniem i wiedzą merytoryczną. Polecam wszystkim ten kurs!!!
  Pozdrawiam serdecznie.

 45. Izabela says:

  Świetny kurs. Ogromna dawka wiedzy, którą już wykorzystuje w swojej pracy. Polecam.

 46. Tomasz Rydzewski says:

  Kurs na naprawdę wysokim poziomie. Marcin jest osobą który pasjonuje się tym co wykłada.Otwiera umysł. Motywuje do ciągłej pracy nad sobą i powtarzania wiedzy z zakresu anatomii. Polecam szczerze w 110 %.

 47. EWA Syposz says:

  Bardzo dobre warsztaty:)Przedstawione holistyczne podejście do pracy z pacjentem- drugim człowiekiem. Bardzo duże zaangażowanie Marcina w przedstawienie sposobu myślenia, prezentację i naukę technik terapeutycznych, które można zastosować u większości pacjentów. Wykorzystując wiedzę anatomiczną wyjaśnił między innymi zależności między dysfunkcjami narządów wewnętrznych a dolegliwościami w obrębie narządu ruchu, wpływ diety, emocji,myśli na zdrowie lub jego brak.Warsztaty, a właściwie Marcin:) poza tym ,że przekazuje solidną porcję wiedzy pozytywnie motywuje do ciągłej nauki anatomii, pracy nad sobą i kontynuacji przygody z terapią wisceralną:)
  Pozdrawiam, Ewa Syposz

 48. Radek says:

  Jedno z ciekawszych szkoleń na których byłem. Ciekawie przedstawione zagadnienia z terapii wisceralnej, ogrom wiedzy Marcina i profesjonalizm w każdym detalu sprawiły, iż kurs okazał się bardzo przydatny, szczególnie jeżeli chodzi o praktykę. Techniki przedstawione na szkoleniu umożliwiają pracę z każdym pacjentem, są bezpieczne i efektywne. Istotnym aspektem na kursie było zwrócenie uwagi na anatomie w nieco odmienny sposób niż dotychczas. Zdecydowanie polecam 🙂

 49. Michał Trojanek says:

  Jestem bardzo zadowolony z tego kursu, który został przeprowadzony w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Poznana na kursie wiedza zmienia podejście do pracy z pacjentem i sprawia, że jest ona ciekawsza. Żeby osiągać dobre rezultaty należy przede wszystkim zacząć od rozluźnienia i wyciszenia siebie samego, oraz oczywiście od wiedzy z zakresu anatomii, która na tym poziomie jest coraz bardziej szczegółowa, ale właśnie te szczegóły są najistotniejsze. Wyczuwanie poszczególnych narządów nie jest łatwą sztuką i wymaga dużej praktyki, ale mając w ręku narzędzia w postaci technik przedstawionych przez Marcina, które osobiście stosuje w swoim gabinecie, mam pewność, że są one skuteczne. Warto się o tym przekonać, dlatego serdecznie polecam. Michał

 50. Marta Dziedzic says:

  Polecam ten kurs każdemu, kto szuka jakiegoś uzupełnienia dla swojej pracy z ciałem. Ogromna wiedza Marcina motywuje do dalszego szukania informacji i sposobów pracy z pacjentami oraz uświadamia, że jako terapeuci uczymy i doskonalimy się przez całe życie 🙂 Cenne wskazówki, które nam dał pozwalają zrozumieć zasady działania terapii wisceralnej, esencję tego co nazywa się holistycznym podejściem. Mam nadzieję, że będę mogła jeszcze kiedyś uczestniczyć w kursie prowadzonym przez Marcina bo to bardzo pozytywne doświadczenie! Mega dużo praktyki i zawsze obecna pomoc prowadzącego abyśmy mogli dobrze zrozumieć to czego się uczymy.
  Pozdrawiam, Marta

 51. Patryk M says:

  Świetne szkolenie! Narobiło pozytywnego bałaganu w mojej głowie teraz potrzeba trochę czasu , żeby to wszystko poukładać. Niby proste techniki, ale można je wykorzystać w wielu sytuacjach. Teraz oprócz podejścia do ciała jak do zbiorowiska mięśni , mam bardziej Holistyczny obraz całości i to jest niesamowite ! 🙂 Kurs prowadzony w fajnym koleżeńskim klimacie, ale nie ma miejsca dla ludzi, którzy utrudniają innym zdobycie wiedzy . Marcin pokazał nam same konkrety i uświadomił nas jak mało wiemy i dlaczego kluczem do każdej terapii z człowiekiem jest wiedza anatomiczna i holistyczne podejście.

 52. Ewelina says:

  Ogromna dawka wiedzy, przedstawiona w jasny i dokładny sposób! Techniki, które pozwalają na pracę z niemalże z każdym pacjentem. Samo szkolenie dynamiczne, dobrze zorganizowane bez zbędnych przestojów, lecz z możliwością uzyskania odpowiedzi na liczne pytania. Polecam!

 53. Magda Sienkiewicz says:

  Świetny kurs, godny polecenia 🙂 intensywne trzydniowe szkolenie, dające zupełnie nowe i głębsze spojrzenie na ciało człowieka i możliwości pracy z pacjentem. Super atmosfera, mnóstwo cennych informacji dotyczących nie tylko samych technik wisceralnych. Sposób prowadzenia kursu bardzo mi się podobał, większość czasu poświęcona na praktykę. Marcin zadbał też o to żebyśmy wszyscy zrozumieli i poczuli czym jest głęboka palpacja. Kurs naprawdę otwierający umysł, pokazujący inną perspektywę patrzenia na terapię, motywujący do poszerzania wiedzy anatomicznej. Mam nadzieję, że będę miała jeszcze okazję uczyć się od Marcina. Pozdrawiam, Magda

 54. Libor Cyrul says:

  Super kurs! Otwiera umysł i motywuję do zgłębiania anatomii w bardzo pozytywny sposób. Podoba mi się też, że techniki nie są przekombinowane i można je łatwo zrozumieć, póżniej zastosować w praktycę. Najbardziej mi się podoba podejście Marcina w tym, że przypomina, że pracujemy z ludżmi a nie poszczególnymi tkankami itp, żeby mieć szacunek do pacjenta i znać swoje kompetencje ale też ograniczenia. Po tym weekendzie też zrozumiałem o co chodzi z palpacją 3D+ :D, najcennejsze narzędzie jakie dostaliśmy na kursie wedlug mnie. Szkoda, że nie było pracy na sercu, ale rozumiem dla czego. Ufam, że w najbliższym czasie będzie taka możliwość.
  Pozdrawiam, Libor Cyrul

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *