trp-2400-n-1200-e1474463274681

Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych z diagnostyką funkcjonalną narządu ruchu

 

Kurs, poza teoretycznymi zagadnieniami związanymi z Punktami Spustowymi (TRIGGER POINTS - TrP), obejmuje obszerną część praktyczną (metody palpacji elementów układu ruchu, lokalizowanie i rozpoznawanie istotnych punktów spustowych na podstawie protokołu diagnostycznego opartego na funkcjonalnej i jakościowej ocenie narządu ruchu, skuteczne i bezpieczne techniki terapii Punktów Spustowych, ze szczególnym uwzględnieniem Techniki Pozycyjnego Rozluźniania (Positional Release Technique)).
Intensywna część praktyczna szkolenia, ma na celu przygotować uczestnika do pracy z pacjentem z zaburzeniami dotyczącymi narządu ruchu, takimi jak: zespoły bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych, stany pourazowe tk.miękkich: stany po skręceniach, zwichnięciach, zerwaniach, naderwaniach, urazy i przeciążenia sportowe, ograniczenia ruchomości, bóle pochodzenia mięśniowo-powięziowego, przeciążenia związane z charakterem pracy, „bolesny bark”, „łokieć tenisisty”, „łokieć golfisty”, zespół cieśni nadgarstka i wiele innych.

 

PROGRAM SZKOLENIA:

Część teoretyczna:

*Wprowadzenie do palpacji,

*Definicja palpacji,

*Fizjologiczne aspekty palpacji,

*Definicje, charakterystyka, mechanizmy powstawania mięśniowo-powięziowych punktów spustowych,

*Typowe metody uwalniania mięśniowo-powięziowych punktów spustowych (wady, zalety),

*Przeciwwskazania do terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych,

*Zasady związane z prowadzeniem terapii z wykorzystaniem technik uwalniania mięśniowo-powięziowych punktów spustowych,

*Omówienie typowych reakcji pozabiegowych związanych z terapią mięśniowo-powięziowych punktów spustowych,

*Szczególne miejsce powięzi w procesie zaburzeń mięśniowo-powięziowych,

*Powiązania mięśniowo-powięziowe,

*Manualna terapia punktów spustowych w oparciu o poznane zależności układu mięśniowego, powięziowego i szkieletowego – przykładowe łańcuchy mięśniowo-powięziowe,

*Znaczenie struktur mięśniowo-powięziowych dolnej części ciała na typowe zaburzenia układu ruchu,

*Synteza poznanych technik uwalniania TrP z protokołem diagnostycznym, ocena możliwości terapeutycznych, omówienie klinicznych możliwości wykorzystania technik uwalniania punktów spustowych,

*Planowanie terapii u pacjentów z typowymi zaburzeniami funkcjonalno-strukturalnymi przy wykorzystaniu technik uwalniania mięśniowo-powięziowych punktów spustowych,

*Powiązania anatomiczne i funkcjonalne – wybrane koncepcje dot. tzw. łańcuchów mięśniowo-powięziowych.

 

Część praktyczna:

*Ocena wzrokowa pacjenta,

*Trening zdolności palpacyjnych,

*Palpacja struktur mięśniowo-powięziowych,

*Protokół diagnostyczny – holistyczny sposób diagnostyczny ciała pacjenta w ujęciu osteopatycznym,

*Palpacja przykładowych mięśni – wyszukiwanie TrP,

*Nauczanie techniki kompresji ischemicznej (jako techniki alternatywnej, od której odchodzi się we współczesnej fizjoterapii),

*Nauczanie techniki pozycyjnego rozluźniania na strukturach mięśniowo-powięziowych,

*Test różnicujący dysfunkcje jamy brzusznej,

*Terapia z wykorzystaniem przykładowych sposobów uwalniania TrPs. Wybrane mięśnie okolicy:

głowy,szyi,kończyn górnych wolnych,barku,klatki piersiowej,górnej części grzbietu,odcinka L/S kręgosłupa,powłok brzusznych,miednicy,stawu biodrowego,kończyn dolnych wolnych.

Grupa docelowa:
Kurs przeznaczony jest dla fizjoterapeutów, lekarzy, studentów (min. II rok studiów)

Wymagania wstępne:
Kursant posiada podstawową wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka.

Zdobądź dofinansowanie na nasz kurs!
 
Kurs z dofinansowaniem z Bazy Usług Rozwojowych połączony jest z warsztatem w cenie 1697 zł.
kontakt w sprawie dofinansowań:
e-mail: dofinansowania@systema.com.pl
tel.: 665 407 700
 

Instruktor:

brzozowskiMarcin Brzozowski

 

Znajdź nas w innych miastach:

 

14-16.12.2018 r. Wrocław 

18-20.01.2019r. Kraków - instruktor: Kamil Śnieciński

Szczegóły wydarzenia:

Rozpoczęcie: 18 stycznia 2019r. 

Zakończenie: 20 stycznia 2019r. 

Miejsce: Kraków

Kategorie: 

Cena: 1497 zł

Instruktor: Kamil Śnieciński

Miejsc dostępnych: 25

grudzień 2018
MTWTFSS
« Nov   Jan »
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
Zobacz kalendarz szkoleń

56 Responses

 1. Gabriela says:

  Najlepszy kurs na jakim do tej pory byłam! Wiedza przekazywana w bardzo prosty i przystępny sposób!! Do tego świetna atmosfera!! Bardzo polecam!!

 2. Ernest says:

  Bardzo fajnie prowadzony kurs, można się dużo dowiedzieć 😉

 3. Gosia says:

  Bardzo dobry kurs, Prowadzący z ogromną wiedzą i charyzmą, całość przeprowadzona bardzo profesjonalnie – nie brakowało również dowcipu, co pozwalało naszym szarym komórkom na chwilę relaksu. Polecam kurs i Instruktora 🙂

 4. Aśka says:

  Polecam bardzo bardzo! Jak do tej pory to najlepszy kurs w jakim uczestniczyłam. Prowadzący w mega zachęcający sposób prowadzi zajęcia. Ogólnie super!

 5. Sylwia says:

  Kurs z Marcinem to bardzo wartościowe doświadczenie. W zrozumiały sposób przekazuje wiedzę teoretyczną a praktyczne ćwiczenia są nieocenionym elementem szkolenia. Widać, że uczymy się od człowieka z pasją i dużym doświadczeniem zawodowym. Po kursie śmiało ruszyłam do pracy z moimi pacjentami nową metodą. Są z ich strony pozytywne reakcje, co jest najlepszą oceną mojej pracy pod okiem Brzozy na kursie.

 6. Kamila says:

  Kurs prowadzony przez Marcina Brzozowskiego to jak narazie najlepszy na jakim byłam. Prowadzący posiada zasób wiedzy którą przekazuje w sposób zrozumiały i zachęcający do zagłębienia się w szczegóły tematu. Na pewno nie raz jeszcze będę uczestniczką kursów prowadzonych przez Brzozę 😄 Polecam z czystym sumieniem!!!

 7. Marek says:

  Jeśli chodzi o kurs terapii punktów spustowych pod okiem instruktora Marcina śmiało mógłbym powiedzieć , że 10 na 10 . Jestem wręcz pewien , że po jego kursie nawet osoba nie mającą nic wspólnego wcześniej z fizjoterapią mogłaby się zająć leczeniem tą techniką . Jeśli ktoś się zastanawia to niech przestanie i niech zapisuje się tam gdzie jest Marcin

 8. Darek says:

  Kurs ciekawy, uświadamiający. Prowadzący posiada łatwość przekazywania wiedzy i umiejętność utrzymywania odpowiedniej atmosfery sprzyjającej koncentracji, a jednocześnie niepowodującej znużenia. Gratulacje Panie Marcinie.

 9. Ewa says:

  Szkolenie pod okiem takiego instruktora jak Marcin to niesamowite przeżycie. Marcin to nie tylko szkoleniowiec,ale przede wszystkim pasjonata. Niesamowita wiedza,zrozumiały przekaz oraz DUŻA doza poczucia humoru sprawia,że nawet po całym dniu zajęć- człowiek nie czuje się zmęczony. Kto ma możliwość uczestnictwa w kursie prowadzonym przez Niego- polecam gorąco! Jest tylko jedna uwaga-zaraża pasją!!!

 10. Jagoda says:

  Fantastyczny kurs. Marcin ma wielką umiejętność przekazywania wiedzy i zarażania pasją. Zajęcia są prowadzone według planu, dużo praktyki pozwala na zweryfikowanie teorii a dzięki poczuciu humoru prowadzącego nawet po 8 godzinach zajęć umysł jet jeszcze coś wchłonąć 🙂

 11. Kasia says:

  Super kurs,świetna wiedza . Wszystko przekazane 🙂 Pozostało myslenie do poszerzania wiedzy,ale sporo zmienilo sie moje myslenie na temat roznych terapii pacjnetów bólowych :). Bede dalej korzystac 🙂

 12. Nikola says:

  Świetny kurs i fantastyczny prowadzący! Marcin- niesamowity człowiek. Ogromna wiedza, pasja, wyrozumiałość, chęć przekazania informacji i poczucie humoru! 🙂 Cudowne 3 dni w cudownej atmosferze. Polecam gorąco!

 13. Krzysztof says:

  Bardzo polecam kurs u Marcina fachowo przekazana wiedza dużo bonusów bardzo zrozumiały przekaz dużo praktyki miła atmosfera niezapomniane chwile.100% polecam

 14. 22455 says:

  Dużo wiedzy przekazanej w sposób zrozumiały,dużo praktyki na różnych osobnikach,bonusy,podejście do pacjenta w sposób indywidualny nie podmiotowy,duża waga polożona na aspekt psychologiczny,nie tylko somatyczny,przekazana wiedza pozostanie na długo w mojej pamięci,jedynie jak dla mnie zbyt długi wstep,ale ja mam 30 lat doświadczenia w pracy fizjoterapeuty,a większość było młodych osób,więc może dla nich to było bardziej interesujące,dobre przygotowanie prowadzącego .Warto poświęcić 3 dni na poszerzanie swojej wiedzy.Polecam.

 15. Marta says:

  Świetny kurs! Marcin ma ogromną wiedzę, którą potrafi przekazać. Wspaniała atmosfera, a po trzech dniach wróciłam z ogromną wiedzą i z pewnością będę szukała kolejnych kursów, które będzie prowadził Marcin 🙂 Wiele informacji i bonusów. Polecam!

 16. KG says:

  Kurs po którym czuje bardzo duży niedosyt… w ostatni dzień nie miałam ochoty wychodzić z sali. Wszyscy mówili naprawdę? Już? ledwo wróciłam z jednego kursu i już szukam kolejnego ale przyznam że szukam kursu który prowadzic bedzie Marcin. Moim zdaniem osoba z ogromną wiedza ale przy tym z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Na dodatek w połączeniu z Kamilem – duet idealny. 😉 dzięki za te 3 dni i szkoda że to trwało tylko 3 dni bo wiedze macie przeogromna. I chętnie się nią dzielicie. Strzała i do zobaczenia!

 17. A.S. says:

  Cały kurs ogólnie, jak i każdą jego komponentę oceniam bardzo pozytywnie. Przekazana wiedza otwiera pewną drogę do ludzkiego ciała, ale prowadzący przedstawił ją w połączeniu z wieloma innymi podejściami do tematu. Zachęca to do dalszego szukania rozwiązań problemów ludzkiego ciała, bo jak to wielokrotnie podkreślał: “Nie ma jednej terapii, która wszystko uleczy”. Serdecznie poleca.

 18. Ad says:

  Jak to Marcin na początku kursu powiedział, że jest tu po to, aby nie tylko przekazać wiedzę, ale również zarazić pasją i z pewnością mu się to udało. Kurs zdecydowanie zadowolił mnie w 100%. W przypadku wątpliwości czy jakichkolwiek pytań Marcin bez żadnego problemu powtórzył, pokazał jak wykonać daną technikę co dawało komfort uczestnikom. Dodatkowo bardzo dużo informacji z poza omawianego działu, które z pewnością wykorzystam w gabinecie fizjoterapeutycznym. Serdecznie polecam !

 19. AN says:

  Prowadzący kompetentny, przekazujący wiedzę w obrazowy sposób, co ułatwia jej przyswajanie. Zaproponowana forma prowadzenia kursu (szkoleniowo-warsztatowa) bardzo przystępna. Treść kursu i forma przekazywania wiedzy zachęca do pogłębiania zagadnień. Osobiście tak mi się spodobało, że rozważam wybranie się na kolejne szkolenia 🙂

 20. Kc says:

  Kurs bardzo przydatny w pracy z pacjentami. Ciekawy i rozumiały przekaz Marcina. Prowadzący wplata przykłady z życia wzięte co staje się bardziej zrozumiałe. Pełen profesjonalizm. Gorąco polecam!

 21. iza says:

  Jestem bardzo zadowolona z kursu w Katowicach 17.03-19.03.2018. Marcin świetnie przekazuje wiedzę . Polecam.

 22. Artur says:

  Kurs super! Marcin to świetny wykładowca i praktyk. Cały czas aktywny, na luzie i z uśmiechem. Dzięki i do zobaczenia. Polecam wszystkim!

 23. Aleksander says:

  Świetnie poprowadzone zajęcia, pełen profesjonalizm a przy tym duży luz no i ta kawa z ciasteczkami…Polecam!

 24. JT says:

  Duża dawka wiedzy pomoże w pracy z pacjentem. Świetny przekaz i przygotowanie wykładowcy

 25. Maciek says:

  23-25.02 2018 Warszawa jestem zachwycony kursem jak i sposobem prowadzenia przez Marcina Brzozowskiego- świetny fachowiec a do tego wszystko przekazane jasno i klarownie. Instruktor cierpliwie każdemu z osobna tłumaczył i pokazywał jeszcze raz dna technikę. Gorąco polecam wszystkim Terapie mięśniowo powięźowych punktów spustowych prowadzoną przez Marcina Brzozowskiego. PS. jeszcze w tym lub na początku następnego roku widzimy się na miednicy… Pozdrawiam !!!

 26. Pauli says:

  Bardzo dobrze przeprowadzony kurs! Na pewno wiedza na nim zdobyta pozowali na efektywniejszą pracę z pacjentami.

 27. Ewa says:

  Świetny kurs!
  Prowadzący przekazał uczestnikom ogromną wiedzę, z której należy tylko korzystać!
  Mam nadzieję, ze to dopiero początek spotkań z Marcinem 🙂

 28. Kacper says:

  Bardzo profesjonalne podejscie prowadzacego do zajec, jestem mega zadowolony z kursu. W przyszlosci napewno wezme udzial w niejednym kursie!

 29. Kasia says:

  Świetnie przeprowadzony, ogrom wiedzy podany w bardzo przystępnej formie, polecam każdemu!

 30. Renia says:

  Kurs pełen profesjonalizmu i zaangażowania Prowadzącego. Polecam każdemu .

 31. Natalia says:

  Kurs bardzo profesjonalnie i rzeczowo prowadzony. Bardzo dużo wiedzy teoretycznej ale jeszcze więcej praktyki. Z pewnością nie poprzestanę na jednym kursie u Marcina Brzozowskiego, niesamowicie pozytywnego, z ogromną wiedzą, którą w sposób bardzo ciekawy potrafi przekazać kursantom.

 32. BARTEK says:

  KURS BARDZO POMOCNY WSZYSTKO SUPER MEGA POZYTYWNIE

 33. Marysia says:

  Profesjonalny instruktor,duża wiedza i umiejętność przekazywania jej.Rzetelniei merytorycznie przygotowany kurs.Bardzo polecam.

 34. Kasia says:

  Kurs spełnił moje oczekiwania,poszerzyłam swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną.Pan Marcin Brzozowski -profesjonalista , swietnie przygotowany i bezstresowo poprowadził kurs.
  Bylo merytorycznie,sympatycznie i konkretnie.Jeszcze raz dziękuję. Z przyjemnością przyjdę na następny kurs.

 35. x says:

  Marcin Brzozowski-profesjonalny instruktor, kurs rewelacyjnie prowadzony, konkretnie i na temat.
  Pozostaje chęć pozyskiwania dalszej wiedzy i umiejętności… Polecam

 36. Gosia says:

  Świetny kurs. Fachowo prowadzony. Wiedza przekazana w sposób usystematyzowany i zrozumiały. Warty polecenia. Pozdrawiam

 37. Miłosz says:

  Kurs przeprowadzony profesjonalnie, w przemiłej atmosferze, przez wspaniałych Marcinów 🙂 Prowadzący mają ogromną wiedzę, a co najważniejsze dar jej przekazywania. Oprócz samej terapii punktów spustowych i diagnostyki funkcjonalnej, mnóstwo ciekawostek i dodatkowych metod pracy z pacjentem. Polecam serdecznie!

 38. asia says:

  Polecam “punkty spustowe”!! instruktor chętny do pomocy i delikatny w poprawianiu błędów:) bardzo duża wiedza, która skłania do pracy nad sobą:) lubie używać tą technike, niestety pacjenci jej nie lubia…..trudno 🙂 DZIAŁA!!!!!!!!:)

 39. asia says:

  Serdecznie polecam “punkty spustowe”…widać zainteresowanie instruktora pytaniami uczestników!! nie podważa umiejetności i suptelnie, delikatnie poprawia błedy:) bardzo miła atmosfera:) używam teraz tej techniki (choć pacjenci jej nienawidza:)!!! DZIAŁA!!!:)

 40. Janusz says:

  Napiszę tak, w kilku słowach, mianowicie w ostatni weekend tj 06.-08.10.2017 w Krakowie uczestniczyłem w owym kursie punktów spustowych i żeby specjalnie nie zanudzać to z pełną odpowiedzialnoscią polecę każde zajęcia prowadzone przez Marcina Brzozowskiego z uwagi na wysoki poziom merytoryczny, umiejętność skupienia uwagi na sobie, bezpośredność, łatwość w nawiązywaniu kontaktów bądź co bądź z kursantami na różnym poziomie wiedzy i zaawansowania w fizjoterapii, jednym słowem a raczej dwoma “pełen profesjonalizm” – szczerze polecam -Janusz

 41. Marzena says:

  Zachęcam do skorzystania z kursu , Marcin już zmienił moje podejście do pacjenta a to dopiero pierwszy dzień po kursie u Niego, wiele informacji, wiedzy, bonusów dla każdego uczestnika, co ważne jest otwarty na wszelkie metody pracy z pacjentem, nie neguje tych, którymi się nie posługuje, kurs merytoryczny, ciekawy, dynamiczny, polecam, sama również skorzystam z kolejnych

 42. Dominika says:

  Polecam kurs, świetny instruktor, który podczas ćwiczeń praktycznych cały czas sprawdza czy na pewno jest to wykonywane w sposób prawidłowy. Przez te trzy dni można całkowicie zmienić swoje podejście do fizjoterapii i pacjenta. Dużo przydatnej wiedzy i umiejętności.

 43. Katarzyna Jasińska says:

  Jeden z moich pierwszych kursów ale jestem zachwycona. Myślałam że po prostu dowiemy się jak opracować punkt i tyle. A tak naprawdę uzyskaliśmy dużo więcej. Dowiedzieliśmy się jak pracować z pacjentem od momentu jego zapukania do drzwi do momentu ukończenia terapii.
  Przyjemna atmosfera, fajnie przekazywana wiedzą dobrze dobrane materiały.
  Szczerze polecam.

 44. marcin says:

  Super kurs, spojrzenie z innej perspektywy na pacjenta. Kolejne dobre narzędzie w pracy fizjoterapeuty. Dziękuję

 45. Justyna says:

  Zgadzam się ze wszystkimi moimi przedmówcami (oprócz Kasi). Ja również polecam ten kurs w wykonaniu Marcina. Przemiła atmosfera, ogromna wiedza prowadzącego, dużo wiedzy dodatkowej z wielu dziedzin medycyny (mającej znaczenie w fizjoterapii). Po każdym dniu zajęć teoretyczno – praktyczny skrót materiału porządkujący zdobytą wiedzę.

 46. Małgorzata says:

  Prowadzący ma dar przekazywania wiedzy, chętnie się nią dzieli. Duża ilość zajęć praktycznych i powtórek sprawiają, że wychodzi się z konkretną wiedzą i umiejętnościami. Polecam!

 47. Kasia says:

  Typowe podejście osteopatyczne nie fizjoterapeutyczne do tematu! nie dla wszystkich!

 48. Antoni says:

  Super kurs-dużo praktycznych informacji nie tylko z zakresów punktów spustowych, prowadzący ma dar przystępnego przekazywania wiedzy. Polecam wszystkim

 49. Ania B says:

  Kurs bardzo dobry , prowadzący profesjonalny i z ogromną wiedzą. Połączenie teorii z praktyką na ekstra poziomie. Jestem bardzo zadowolona i polecam wszystkim .

 50. Ania says:

  Świetny kurs. Pełny profesjonalizm. Prowadzący bardzo kompetentny. Polecam zwłaszcza terapeutą manualnym.

 51. NataliaT says:

  Kurs jak najbardziej polecam. Super prowadzący z wielka wiedzą. Zachęcam do uczestnictwa!

 52. Ada says:

  Kurs rzeczowy, prowadzący profesjonalny i charyzmatyczny. Wszystko przekazane w uporządkowany i przystępny sposób. Mam nadzieję spotkać Marcina na innych szkoleniach.

 53. Anna says:

  Kurs przeprowadzony bardzo profesjonalnie, wiedzą przekazana w sposób przystępny i jasny. Serdecznie polecam.

 54. Jola says:

  Kurs z terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych uwazam za bardzo udany i ciekawy. Wiedza przekazana w dostepny sposob. Praktyczne zajecia również. Zachecilo to mnie od razu do pracy z pacjentami ,na efekty trzeba będzie jeszcze poczekać. Bardzo podobalo mi się rowne traktowanie uczestnikow kursu niezależnie od wieku czy stanu sprawności

 55. Kaśka says:

  Kurs “Terapia mięśniowo powięziona” w pełni spełniła moje oczekiwania – wiedza przekazana została w sposób usystematyzowany, lekki i łatwo przyswajalny. Konkretnie przekazana teoria i co najważniejsze odpowiedni czas na praktykę. Kurs jeszcze bardziej zachęcił mnie do poszerzania swojej wiedzy i logicznego prostego myślenia. Niby trzy dni to tak mało, a tak bardzo potrafiły zmienić moje nastawienie i myślenie o pacjencie oraz o mnie jako terapeucie.

 56. Olena says:

  Kursy naprawde bardzo dobre, jestem zadowolona i teraz chce więcej rozwijac się w kierunku punktów spustowych

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *