trp-2400-n-1200-e1474463274681

Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych z diagnostyką funkcjonalną narządu ruchu

 

Kurs, poza teoretycznymi zagadnieniami związanymi z Punktami Spustowymi (TRIGGER POINTS - TrP), obejmuje obszerną część praktyczną (metody palpacji elementów układu ruchu, lokalizowanie i rozpoznawanie istotnych punktów spustowych na podstawie protokołu diagnostycznego opartego na funkcjonalnej i jakościowej ocenie narządu ruchu, skuteczne i bezpieczne techniki terapii Punktów Spustowych, ze szczególnym uwzględnieniem Techniki Pozycyjnego Rozluźniania (Positional Release Technique)).
Intensywna część praktyczna szkolenia, ma na celu przygotować uczestnika do pracy z pacjentem z zaburzeniami dotyczącymi narządu ruchu, takimi jak: zespoły bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych, stany pourazowe tk.miękkich: stany po skręceniach, zwichnięciach, zerwaniach, naderwaniach, urazy i przeciążenia sportowe, ograniczenia ruchomości, bóle pochodzenia mięśniowo-powięziowego, przeciążenia związane z charakterem pracy, „bolesny bark”, „łokieć tenisisty”, „łokieć golfisty”, zespół cieśni nadgarstka i wiele innych.

 

PROGRAM SZKOLENIA:

Część teoretyczna:

*Wprowadzenie do palpacji,

*Definicja palpacji,

*Fizjologiczne aspekty palpacji,

*Definicje, charakterystyka, mechanizmy powstawania mięśniowo-powięziowych punktów spustowych,

*Typowe metody uwalniania mięśniowo-powięziowych punktów spustowych (wady, zalety),

*Przeciwwskazania do terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych,

*Zasady związane z prowadzeniem terapii z wykorzystaniem technik uwalniania mięśniowo-powięziowych punktów spustowych,

*Omówienie typowych reakcji pozabiegowych związanych z terapią mięśniowo-powięziowych punktów spustowych,

*Szczególne miejsce powięzi w procesie zaburzeń mięśniowo-powięziowych,

*Powiązania mięśniowo-powięziowe,

*Manualna terapia punktów spustowych w oparciu o poznane zależności układu mięśniowego, powięziowego i szkieletowego – przykładowe łańcuchy mięśniowo-powięziowe,

*Znaczenie struktur mięśniowo-powięziowych dolnej części ciała na typowe zaburzenia układu ruchu,

*Synteza poznanych technik uwalniania TrP z protokołem diagnostycznym, ocena możliwości terapeutycznych, omówienie klinicznych możliwości wykorzystania technik uwalniania punktów spustowych,

*Planowanie terapii u pacjentów z typowymi zaburzeniami funkcjonalno-strukturalnymi przy wykorzystaniu technik uwalniania mięśniowo-powięziowych punktów spustowych,

*Powiązania anatomiczne i funkcjonalne – wybrane koncepcje dot. tzw. łańcuchów mięśniowo-powięziowych.

 

 

Część praktyczna:

*Ocena wzrokowa pacjenta,

*Trening zdolności palpacyjnych,

*Palpacja struktur mięśniowo-powięziowych,

*Protokół diagnostyczny – holistyczny sposób diagnostyczny ciała pacjenta w ujęciu osteopatycznym,

*Palpacja przykładowych mięśni – wyszukiwanie TrP,

*Nauczanie techniki kompresji ischemicznej (jako techniki alternatywnej, od której odchodzi się we współczesnej fizjoterapii),

*Nauczanie techniki pozycyjnego rozluźniania na strukturach mięśniowo-powięziowych,

*Test różnicujący dysfunkcje jamy brzusznej,

*Terapia z wykorzystaniem przykładowych sposobów uwalniania TrPs. Wybrane mięśnie okolicy:

głowy,szyi,kończyn górnych wolnych,barku,klatki piersiowej,górnej części grzbietu,odcinka L/S kręgosłupa,powłok brzusznych,miednicy,stawu biodrowego,kończyn dolnych wolnych.

Instruktor:

brzozowskiMarcin Brzozowski

 

Znajdź nas w innych miastach:

 

1-3.06.2018 r. Gdańsk 

8-10.06.2018 r. Kraków 

6-8.07.2018 r. Łódź 

10-12.08.2018 r. Łomża 

14-16.12.2018 r. Wrocław 

Szczegóły wydarzenia:

Rozpoczęcie: 14 grudnia 2018 r. 

Zakończenie: 16 grudnia 2018 r. 

Miejsce: Wrocław

Kategorie: 

Cena: 1480 zł

Instruktor: Marcin Brzozowski

Zapisz się już dziś!

Miejsc dostępnych: 10

maj 2018
MTWTFSS
« Apr  Jun »
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31   
Zobacz kalendarz szkoleń

43 Responses

 1. 22455 says:

  Dużo wiedzy przekazanej w sposób zrozumiały,dużo praktyki na różnych osobnikach,bonusy,podejście do pacjenta w sposób indywidualny nie podmiotowy,duża waga polożona na aspekt psychologiczny,nie tylko somatyczny,przekazana wiedza pozostanie na długo w mojej pamięci,jedynie jak dla mnie zbyt długi wstep,ale ja mam 30 lat doświadczenia w pracy fizjoterapeuty,a większość było młodych osób,więc może dla nich to było bardziej interesujące,dobre przygotowanie prowadzącego .Warto poświęcić 3 dni na poszerzanie swojej wiedzy.Polecam.

 2. Marta says:

  Świetny kurs! Marcin ma ogromną wiedzę, którą potrafi przekazać. Wspaniała atmosfera, a po trzech dniach wróciłam z ogromną wiedzą i z pewnością będę szukała kolejnych kursów, które będzie prowadził Marcin 🙂 Wiele informacji i bonusów. Polecam!

 3. KG says:

  Kurs po którym czuje bardzo duży niedosyt… w ostatni dzień nie miałam ochoty wychodzić z sali. Wszyscy mówili naprawdę? Już? ledwo wróciłam z jednego kursu i już szukam kolejnego ale przyznam że szukam kursu który prowadzic bedzie Marcin. Moim zdaniem osoba z ogromną wiedza ale przy tym z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Na dodatek w połączeniu z Kamilem – duet idealny. 😉 dzięki za te 3 dni i szkoda że to trwało tylko 3 dni bo wiedze macie przeogromna. I chętnie się nią dzielicie. Strzała i do zobaczenia!

 4. A.S. says:

  Cały kurs ogólnie, jak i każdą jego komponentę oceniam bardzo pozytywnie. Przekazana wiedza otwiera pewną drogę do ludzkiego ciała, ale prowadzący przedstawił ją w połączeniu z wieloma innymi podejściami do tematu. Zachęca to do dalszego szukania rozwiązań problemów ludzkiego ciała, bo jak to wielokrotnie podkreślał: “Nie ma jednej terapii, która wszystko uleczy”. Serdecznie poleca.

 5. Ad says:

  Jak to Marcin na początku kursu powiedział, że jest tu po to, aby nie tylko przekazać wiedzę, ale również zarazić pasją i z pewnością mu się to udało. Kurs zdecydowanie zadowolił mnie w 100%. W przypadku wątpliwości czy jakichkolwiek pytań Marcin bez żadnego problemu powtórzył, pokazał jak wykonać daną technikę co dawało komfort uczestnikom. Dodatkowo bardzo dużo informacji z poza omawianego działu, które z pewnością wykorzystam w gabinecie fizjoterapeutycznym. Serdecznie polecam !

 6. AN says:

  Prowadzący kompetentny, przekazujący wiedzę w obrazowy sposób, co ułatwia jej przyswajanie. Zaproponowana forma prowadzenia kursu (szkoleniowo-warsztatowa) bardzo przystępna. Treść kursu i forma przekazywania wiedzy zachęca do pogłębiania zagadnień. Osobiście tak mi się spodobało, że rozważam wybranie się na kolejne szkolenia 🙂

 7. Kc says:

  Kurs bardzo przydatny w pracy z pacjentami. Ciekawy i rozumiały przekaz Marcina. Prowadzący wplata przykłady z życia wzięte co staje się bardziej zrozumiałe. Pełen profesjonalizm. Gorąco polecam!

 8. iza says:

  Jestem bardzo zadowolona z kursu w Katowicach 17.03-19.03.2018. Marcin świetnie przekazuje wiedzę . Polecam.

 9. Artur says:

  Kurs super! Marcin to świetny wykładowca i praktyk. Cały czas aktywny, na luzie i z uśmiechem. Dzięki i do zobaczenia. Polecam wszystkim!

 10. Aleksander says:

  Świetnie poprowadzone zajęcia, pełen profesjonalizm a przy tym duży luz no i ta kawa z ciasteczkami…Polecam!

 11. JT says:

  Duża dawka wiedzy pomoże w pracy z pacjentem. Świetny przekaz i przygotowanie wykładowcy

 12. Maciek says:

  23-25.02 2018 Warszawa jestem zachwycony kursem jak i sposobem prowadzenia przez Marcina Brzozowskiego- świetny fachowiec a do tego wszystko przekazane jasno i klarownie. Instruktor cierpliwie każdemu z osobna tłumaczył i pokazywał jeszcze raz dna technikę. Gorąco polecam wszystkim Terapie mięśniowo powięźowych punktów spustowych prowadzoną przez Marcina Brzozowskiego. PS. jeszcze w tym lub na początku następnego roku widzimy się na miednicy… Pozdrawiam !!!

 13. Pauli says:

  Bardzo dobrze przeprowadzony kurs! Na pewno wiedza na nim zdobyta pozowali na efektywniejszą pracę z pacjentami.

 14. Ewa says:

  Świetny kurs!
  Prowadzący przekazał uczestnikom ogromną wiedzę, z której należy tylko korzystać!
  Mam nadzieję, ze to dopiero początek spotkań z Marcinem 🙂

 15. Kacper says:

  Bardzo profesjonalne podejscie prowadzacego do zajec, jestem mega zadowolony z kursu. W przyszlosci napewno wezme udzial w niejednym kursie!

 16. Kasia says:

  Świetnie przeprowadzony, ogrom wiedzy podany w bardzo przystępnej formie, polecam każdemu!

 17. Renia says:

  Kurs pełen profesjonalizmu i zaangażowania Prowadzącego. Polecam każdemu .

 18. Natalia says:

  Kurs bardzo profesjonalnie i rzeczowo prowadzony. Bardzo dużo wiedzy teoretycznej ale jeszcze więcej praktyki. Z pewnością nie poprzestanę na jednym kursie u Marcina Brzozowskiego, niesamowicie pozytywnego, z ogromną wiedzą, którą w sposób bardzo ciekawy potrafi przekazać kursantom.

 19. BARTEK says:

  KURS BARDZO POMOCNY WSZYSTKO SUPER MEGA POZYTYWNIE

 20. Marysia says:

  Profesjonalny instruktor,duża wiedza i umiejętność przekazywania jej.Rzetelniei merytorycznie przygotowany kurs.Bardzo polecam.

 21. Kasia says:

  Kurs spełnił moje oczekiwania,poszerzyłam swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną.Pan Marcin Brzozowski -profesjonalista , swietnie przygotowany i bezstresowo poprowadził kurs.
  Bylo merytorycznie,sympatycznie i konkretnie.Jeszcze raz dziękuję. Z przyjemnością przyjdę na następny kurs.

 22. x says:

  Marcin Brzozowski-profesjonalny instruktor, kurs rewelacyjnie prowadzony, konkretnie i na temat.
  Pozostaje chęć pozyskiwania dalszej wiedzy i umiejętności… Polecam

 23. Gosia says:

  Świetny kurs. Fachowo prowadzony. Wiedza przekazana w sposób usystematyzowany i zrozumiały. Warty polecenia. Pozdrawiam

 24. Miłosz says:

  Kurs przeprowadzony profesjonalnie, w przemiłej atmosferze, przez wspaniałych Marcinów 🙂 Prowadzący mają ogromną wiedzę, a co najważniejsze dar jej przekazywania. Oprócz samej terapii punktów spustowych i diagnostyki funkcjonalnej, mnóstwo ciekawostek i dodatkowych metod pracy z pacjentem. Polecam serdecznie!

 25. asia says:

  Polecam “punkty spustowe”!! instruktor chętny do pomocy i delikatny w poprawianiu błędów:) bardzo duża wiedza, która skłania do pracy nad sobą:) lubie używać tą technike, niestety pacjenci jej nie lubia…..trudno 🙂 DZIAŁA!!!!!!!!:)

 26. asia says:

  Serdecznie polecam “punkty spustowe”…widać zainteresowanie instruktora pytaniami uczestników!! nie podważa umiejetności i suptelnie, delikatnie poprawia błedy:) bardzo miła atmosfera:) używam teraz tej techniki (choć pacjenci jej nienawidza:)!!! DZIAŁA!!!:)

 27. Janusz says:

  Napiszę tak, w kilku słowach, mianowicie w ostatni weekend tj 06.-08.10.2017 w Krakowie uczestniczyłem w owym kursie punktów spustowych i żeby specjalnie nie zanudzać to z pełną odpowiedzialnoscią polecę każde zajęcia prowadzone przez Marcina Brzozowskiego z uwagi na wysoki poziom merytoryczny, umiejętność skupienia uwagi na sobie, bezpośredność, łatwość w nawiązywaniu kontaktów bądź co bądź z kursantami na różnym poziomie wiedzy i zaawansowania w fizjoterapii, jednym słowem a raczej dwoma “pełen profesjonalizm” – szczerze polecam -Janusz

 28. Marzena says:

  Zachęcam do skorzystania z kursu , Marcin już zmienił moje podejście do pacjenta a to dopiero pierwszy dzień po kursie u Niego, wiele informacji, wiedzy, bonusów dla każdego uczestnika, co ważne jest otwarty na wszelkie metody pracy z pacjentem, nie neguje tych, którymi się nie posługuje, kurs merytoryczny, ciekawy, dynamiczny, polecam, sama również skorzystam z kolejnych

 29. Dominika says:

  Polecam kurs, świetny instruktor, który podczas ćwiczeń praktycznych cały czas sprawdza czy na pewno jest to wykonywane w sposób prawidłowy. Przez te trzy dni można całkowicie zmienić swoje podejście do fizjoterapii i pacjenta. Dużo przydatnej wiedzy i umiejętności.

 30. Katarzyna Jasińska says:

  Jeden z moich pierwszych kursów ale jestem zachwycona. Myślałam że po prostu dowiemy się jak opracować punkt i tyle. A tak naprawdę uzyskaliśmy dużo więcej. Dowiedzieliśmy się jak pracować z pacjentem od momentu jego zapukania do drzwi do momentu ukończenia terapii.
  Przyjemna atmosfera, fajnie przekazywana wiedzą dobrze dobrane materiały.
  Szczerze polecam.

 31. marcin says:

  Super kurs, spojrzenie z innej perspektywy na pacjenta. Kolejne dobre narzędzie w pracy fizjoterapeuty. Dziękuję

 32. Justyna says:

  Zgadzam się ze wszystkimi moimi przedmówcami (oprócz Kasi). Ja również polecam ten kurs w wykonaniu Marcina. Przemiła atmosfera, ogromna wiedza prowadzącego, dużo wiedzy dodatkowej z wielu dziedzin medycyny (mającej znaczenie w fizjoterapii). Po każdym dniu zajęć teoretyczno – praktyczny skrót materiału porządkujący zdobytą wiedzę.

 33. Małgorzata says:

  Prowadzący ma dar przekazywania wiedzy, chętnie się nią dzieli. Duża ilość zajęć praktycznych i powtórek sprawiają, że wychodzi się z konkretną wiedzą i umiejętnościami. Polecam!

 34. Kasia says:

  Typowe podejście osteopatyczne nie fizjoterapeutyczne do tematu! nie dla wszystkich!

 35. Antoni says:

  Super kurs-dużo praktycznych informacji nie tylko z zakresów punktów spustowych, prowadzący ma dar przystępnego przekazywania wiedzy. Polecam wszystkim

 36. Ania B says:

  Kurs bardzo dobry , prowadzący profesjonalny i z ogromną wiedzą. Połączenie teorii z praktyką na ekstra poziomie. Jestem bardzo zadowolona i polecam wszystkim .

 37. Ania says:

  Świetny kurs. Pełny profesjonalizm. Prowadzący bardzo kompetentny. Polecam zwłaszcza terapeutą manualnym.

 38. NataliaT says:

  Kurs jak najbardziej polecam. Super prowadzący z wielka wiedzą. Zachęcam do uczestnictwa!

 39. Ada says:

  Kurs rzeczowy, prowadzący profesjonalny i charyzmatyczny. Wszystko przekazane w uporządkowany i przystępny sposób. Mam nadzieję spotkać Marcina na innych szkoleniach.

 40. Anna says:

  Kurs przeprowadzony bardzo profesjonalnie, wiedzą przekazana w sposób przystępny i jasny. Serdecznie polecam.

 41. Jola says:

  Kurs z terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych uwazam za bardzo udany i ciekawy. Wiedza przekazana w dostepny sposob. Praktyczne zajecia również. Zachecilo to mnie od razu do pracy z pacjentami ,na efekty trzeba będzie jeszcze poczekać. Bardzo podobalo mi się rowne traktowanie uczestnikow kursu niezależnie od wieku czy stanu sprawności

 42. Kaśka says:

  Kurs “Terapia mięśniowo powięziona” w pełni spełniła moje oczekiwania – wiedza przekazana została w sposób usystematyzowany, lekki i łatwo przyswajalny. Konkretnie przekazana teoria i co najważniejsze odpowiedni czas na praktykę. Kurs jeszcze bardziej zachęcił mnie do poszerzania swojej wiedzy i logicznego prostego myślenia. Niby trzy dni to tak mało, a tak bardzo potrafiły zmienić moje nastawienie i myślenie o pacjencie oraz o mnie jako terapeucie.

 43. Olena says:

  Kursy naprawde bardzo dobre, jestem zadowolona i teraz chce więcej rozwijac się w kierunku punktów spustowych

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *