glowa

Terapia cranio-sacralna

 

Intensywne teoretyczno-praktyczne zajęcia, które przedstawią uczestnikom możliwości pracy z układem cranio-sacralnym. Szkolenie składa się z 3 części, obejmując szeroki zakres podejść i koncepcji pracy, począwszy od biomechanicznego, strukturalnego podejścia -moduł 1, przez bardziej subtelne formy pracy funkcjonalnej przedstawione w module 2, po biodynamiczny, płynowy charakter postępowania prezentowany uczestnikom w module 3.

Każda z części składa się z teorii i praktyki. Uczestnikom przedstawione zostaną zasady funkcjonowania systemu CS, specyficzne metody diagnostyczne dla każdej z części składowych tego systemu oraz odpowiednie techniki terapeutyczne. Ukazanie połączeń z innymi systemami ciała pozwoli na włączenie takiej formy terapii w praktykę kliniczną w sposób zintegrowany i kompleksowy.

Terapia cranio-sakralna rozprzestrzeniła się dziś poza granice osteopatii, uzupełniając warsztat pracy różnych profesji oraz podejść terapeutycznych. Stanowiąc integralną część ludzkiego organizmu, układ cranio-sacralny odgrywa ogromną rolę w różnego rodzaju zaburzeniach i dysfunkcjach całego organizmu. Jest on stanie generować problemy, dokładnie w taki sam sposób jak dzieje się to w przypadku innych układów ludzkiego ciała (układ mm-szkieletowy, krążeniowo-oddechowy itd.)

Coraz liczniejsze doniesienia naukowe potwierdzające m.in. ruchomość szwów czaszkowych czy też wpływu specyficznych technik jak np. kompresja komory czwartej mózgu na całokształt funkcjonowania ludzkiego organizmu, uzasadniają potrzebę włączenia do pracy z pacjentem podejścia ukierunkowanego na system cranio-scaralny.
Tak jak zablokowany staw kręgosłupa może przyczynić się do bólu i dysfunkcji struktur unerwionych z jego poziomu, tak samo zablokowany „staw czaszkowy” tj. szew lub chrząstkozrost klinowo-podstawny może skutkować upośledzeniem pracy struktur z nim powiązanych.

Zapraszamy fizjoterapeutów, lekarzy, terapeutów manualnych i studentów minimum trzeciego roku studiów pierwszego stopnia.

Po Kursie uczestnicy otrzymują dwujęzyczny certyfikat, zaświadczający o ukończeniu szkolenia i wymiarze jego godzin.

Program modułu 1:

 1. Historia i podstawowe pojęcia.
 2. Eksperymenty Sutherlanda.
 3. Anatomia + palpacja struktur systemu cranio-sacralnego.
 4. Badanie, ocena oraz diagnostyka systemu cranio-sacralnego.
 5. Znaczenie przepon ciała dla systemu cranio-sacralnego.
 6. Postępowanie terapeutyczne:
  • kości czaszki,
  • szwy,
  • pkt kraniometryczne,
  • SSB (chrząstkozrost klinowo-podstawny),
  • system oponowy wewnątrz- i zewnątrzczaszkowy (namiot móżdżku, sierp mózgu, opony rdzenia kręgowego),
  • kość krzyżowa.
 7. Znaczenie układu naczyniowo-limfatycznego w odniesieniu do układu CS.
 8. Wybrane dysfunkcje układu cranio-sacralnego.
 9. Praca na układzie komorowym mózgu.
 10. Koncepcja midline.

Grupa docelowa:
Kurs przeznaczony jest dla fizjoterapeutów, lekarzy, studentów (min. II rok studiów)

Wymagania wstępne:
Kursant posiada podstawową wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka.

Instruktor:

Kamil Śnieciński

Szczegóły wydarzenia:

Rozpoczęcie: 5.09.2018

Zakończenie: 7.09.2018

 Miejsce: Kraków

Kategorie: 

Cena: 1197  zł 

Instruktor: Kamil Śnieciński

Zapisz się już dziś!

Miejsc dostępnych: 5

 

 

grudzień 2018
MTWTFSS
« Nov   Jan »
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
Zobacz kalendarz szkoleń

3 Responses

 1. Pawelzimon says:

  Świetnie przygotowany i dopracowany kurs.
  Pyszne kanapki i kawa😝
  Marcin z doświadczeniem i wyczuciem przeprowadza kursanta przez meandry zawiłości terapi CST. Dając mu narzędzia, potrzebna wiedzę oraz odpowiedni sposób myślenia i czucia.
  Gorąco polecam pytam kiedy więcej?

 2. Leszek says:

  Jedno z najbardziej wartościowych szkoleń, w których dotychczas uczestniczyłem. Świetna atmosfera, przydatne wskazówki praktyczne i cenne ćwiczenia rozwijające nie tylko palapcję, ale również wyobraźnię anatomiczną. Polecam

 3. Mateusz says:

  Kursy w Systemie to szkolenia, które najbardziej wykorzystuję w praktyce gabinetowej z efektami terapeutycznymi. Ostatni weekend kursu terapii cranio-sakralnej z Marcinem z pewnością znów wykorzystam z powodzeniem. Bardzo wysoki poziom merytoryczny!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *