Posturologia

posturologia_cover

Posturologia - Nowoczesna neuronauka, jej założeniem jest to, że ciało otrzymuje informacje sensoryczne ze środowiska głównie przez stopy, oczy, zgryz i skórę. Jeśli występuje zaburzenie w jednym lub więcej z tych systemów, ciało przystosowuje się do błędnych sygnałów które odbiera mózg i tym samym staje się patologicznie niezrównoważone. Celem Posturologii jest skorygowanie błędnych informacji, czyli przywrócenie ciała do właściwej równowagi.

Czym się różnimy?
Nasz program obejmuje techniki pracy z mózgiem w celu przywrócenia właściwej równowagi ciała i osiągnięcia maksymalnej możliwej wydajności. Stworzyliśmy ten program, aby dać ci narzędzia zwiększające siłę i czas reakcji, natychmiastowo i długotrwale.

Dlaczego powinieneś dbać o postawę ciała?
Twój układ nerwowy - poprzez małe zakończenia nerwowe rozmieszczone po całym ciele - nieustannie monitoruje twoje położenie w przestrzeni, co robisz i jak szybko to robisz,. Zawiła praca tego systemu nazywana jest propriocepcją. Kiedy poruszasz się w taki sposób, że twój układ nerwowy wykrywa nieprawidłowe napięcie w stawie, do rdzenia kręgowego i mózgu zostaje wysłana zmieniona informacja. W rezultacie mózg prześle błędną informację do mięśni, powodując niezrównoważone napięcie.
Zmień to już dziś i zapisz się na szkolenie!

OPIS SZKOLENIA

▶ Level 1 - Wprowadzenie do systemu posturalnego i organizacja neurologiczna człowieka

1. Toniczny System Posturalny
A) Wprowadzenie
B) Neurofizjologia
C) Połączenia pomiędzy receptorami
D) Definicja postawy statycznej. Etiologie nieprawidłowej postawy ciała.
E) Kliniczna ocena nieprawidłowej postawy ciała. Analiza postawy w 3 płaszczyznach w przestrzeni.
F) Stopa jako receptor
G) Oczy jako receptory
H) Subiektywna Historia Zdrowia
I) Koncepcja organizacji neurologicznej – konstrukcja wzorców motorycznych
J) Podsumowanie i wnioski

▶ Level 2 staw skroniowo-żuchwowy, postawa i wynik oraz trenowanie wzorców motorycznych

A) Badanie kliniczne
B) Ważne koncepcje
C) Biomechanika
D) Staw skroniowo-żuchwowy
E) Przeszkody na drodze rekalibracji posturalnej
F) Podsumowanie terapeutyczne i diagnostyczne
G) Trening wzorców motorycznych
H) Wnioski

Daty:
Level 1 i 2 - 24-26.05.2019r.
level 3 i 4 - 27-29.09.2019r. (regularna cena 950 USD, przy wpłacie do 25.08.2019r. - 750 USD)
Niższa cena przy opłacie dwóch zjazdów - 1950 USD, do 25.03.2019r. - 1550 USD

Instruktor:

verpillotAnnette Verpillot
Annette Verpillot jest założycielem Posturepro, firmy specjalizującej się w neuromechanice i posturologii. Jest kanadyjską terapeutką, osteopatką, prelegentką publiczną i znanym na całym świecie posturologiem. Annette opracowała jedne z najbardziej zaawansowanych na świecie protokołów szkoleniowych na temat rehabilitacji i profilaktyki urazów, jednocześnie tworząc międzynarodowy program szkolenia posturologicznego. Jej unikalny system oceny posturalnej zyskał wiele wyróżnienień i jest uznawany na całym świecie za jedną z najlepszych metod terapeutycznych. Szczególnie w zwalczaniu bólu przewlekłego, zwiększenia siły i zwiększenie kompetencji terapeutycznych w sporcie. Dziś jest uważana za jedną z najbardziej doświadczonych posturologów w Ameryce Północnej i miała wiele okazji do zaprezentowania i nauczania Posturologii, profesjonalistom z różnych dziedzin (medycyna, chiropraktyka, stomatologia, naturopatia, terapia sportowa i okulistyka). Annette przedstawiła swoje metody i Posturologię na TEDX Montreal Woman, Breakfast Television, ICI Television, Collectively Beautiful. Szkoliła znaczące organizacje międzynarodowe, a także renomowanych trenerów personalnych, elitarnych sportowców i trenerów drużyn z lig zawodowych i uniwersyteckich. Jej niedawna współpraca badawcza ze McGill University’s School of Physical and Occupational Therapy zostanie zaprezentowana na nadchodzącej konferencji Harvard Medical School w 2018 roku. Prowadzi również różne podcasty i ma pół-regularne miejsce w lokalnej stacji radiowej. Wciąż szuka nowych rozwiązań światowych problemów zdrowotnych i podejmuje je, by kontynuować szkolenia dla profesjonalistów, którzy mają otwarty umysł i chcą naprawdę trwale pomóc swoim pacjentom i klientom.

Szczegóły wydarzenia:

Data: I zjazd: 24-26.05.2019 r.

Miejsce: Wrocław

Cena:I zjazd: regularna cena - 1250 USD, zapisy do 25.03.2019r. - 950 USD

Prelegenci: Annette Verpillot

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przekazywania mi informacji o nowych szkoleniach.

Zapoznałem się z regulaminem i polityką prywatności i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych.