pilates

Pilates – warsztaty

Często czujesz znużenie i apatię? Zmagasz się z nawracającą kontuzją lub bólem? Lekarz zabronił Ci aktywności ruchowej? Chcesz polepszyć technikę w sporcie który uprawiasz? To idealne miejsce dla Ciebie!

Pilates jest wymagającą formą ruchu, gdzie ułożenie ciała w przestrzeni jest istotą tej metody. Kładziemy nacisk na technikę. Jak sam Josep Pilates mówił „(…) technika wykonania ćwiczenia jest ważniejsza niż ćwiczenie samo w sobie”. W naszym studio będziecie mogli tego doświadczyć, stawiamy na indywidualne podejście do klientów.

Cenimy sobie bezpieczeństwo na zdjęciach, dlatego nasza kadra cały czas się dokształca, nie tylko w sferze Pilates, ale i fizjoterapii. Zapewniamy opiekę na zajęciach pod fachowym okiem, gdzie odnajdą się osoby z bólem kręgosłupa, po kontuzji, czy sportowcy chcący polepszyć swoje wyniki.

Jeżeli nie odnajdujesz się w zatłoczonym klubie fitness, nasze miejsce jest dla Ciebie! Pilates u nas jest dostosowany do umiejętności i poziomu zaawansowania klienta, co sprawia że każdy znajdzie zajęcia dla siebie. Osoby które wolą spokojniejsze ćwiczenia i takie które wolą się zmęczyć, te które borykają się z bólem i takie które chcą uzupełnić swój trening, kobiety w ciąży i po urodzeniu dziecka.

PILATES – metoda ćwiczeń w której dużą uwagę poświęca się postawie ciała i jej poprawie. Zajęcia zwiększają świadomość ciała oraz wzmacniają mięśnie głębokie tułowia i miednicy. Regularna praktyka Pilates zmniejsza poziom stresu w organizmie, wysmukla sylwetkę oraz uelastycznia ciało. Ćwiczenie są idealne dla osób które chcę uzupełnić trening, zapobiec kontuzji czy polepszyć samopoczucie.

PILATES STRETCH – połączenie metody Pilates z rozciąganiem. Ćwiczenia są układane tak aby pracować nad stabilnością jak i mobilnością stawów.

PILATES THERAPY – połączenie metody Pilates z automasażem. Zajęcia odbywają się na końcu tygodnia, aby zniwelować napięcia gromadzone przez cały tydzień. Zaletą tych zajęć jest ogólne rozluźnienie organizmu oraz regeneracja tkanek.

ZDROWY KRĘGOSŁUP – zajęcia ogólnousprawniające, zarówno prewencyjne jak i dla osób po urazach/kontuzjach. Cechują się mniejszą intensywnością niż Pilates, są przeznaczone dla osób, które zaczynają swoją drogę z aktywnością ruchową. Bóle kręgosłupa związane ze złą postawą ciała, złymi nawykami ruchowymi oraz siedzącym trybem życia zostaną zniwelowane lub w dużej części złagodzone. Ze względu na małą dynamiczność mogą w nich uczestniczyć kobiety w ciąży.

TRENING PERSONALNY/MEDYCZNY (trwają 60min)
Zajęcia odbywają się w godzinach uzgodnionych między klientem a instruktorem, podczas spotkania realizowany jest plan treningowy ustalony na pierwszej wizycie. Podczas pierwszego treningu przeprowadzany jest wywiad, ustalany cel treningu: ogólne usprawnienie, zapobieganie bólom kręgosłupa lub stawów, terapia ruchowa, trening funkcjonalny, usprawnienie podczas i po ciąży (poprawne napięcie powłok brzusznych i dna miednicy), itp. Uwaga trenera skupiona jest w 100% na kliencie co przynosi lepszy i szybszy efekt niż praca w grupie.
Przeprowadzana jest również analiza postawy ciała, dzięki czemu klient będzie potrafił sam dostrzec postępy treningowe.

Ilość miejsc