migrena

Migrena czy ból głowy?- postępowanie terapeutyczne

 

Każdy z nas doświadczył zapewne bólu głowy i na własnej skórze przekonał się, jak uciążliwa jest to dolegliwość. Statystycznie to właśnie bóle głowy są jedną z najczęstszych przyczyn wizyt w gabinetach lekarskich i aptekach. Niestety łykane na potęgę środki przeciwbólowe działają niespecyficznie, zaleczając tylko objawy, a ich działanie jest krótkotrwałe i obarczone licznymi skutkami ubocznymi. Co więcej – przyjmowane zbyt często mogą prowadzić do rozwoju tzw. chronicznego bólu głowy, w walce z którym okazują się już nieskuteczne. Dlatego też coraz częściej osoby dotknięte tym problemem o pomoc zwracają się do fizjoterapeutów i osteopatów. Co my możemy zdziałać na tym polu? Możliwości terapii jest wiele, od technik mięśniowo-powięziowych zaczynając na manipulacjach stawów kończąc, jednak jak zawsze w naszej pracy skuteczność leczenia zależy przede wszystkim od prawidłowo postawionej diagnozy – należy odpowiedzieć sobie na pytanie „DLACZEGO głowa boli?”.

Nie każdy ból głowy jest migreną! Zdecydowanie częściej mają one podłoże mechaniczne (ograniczona ruchomość odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa, obojczyka i żeber, wzmożone napięcie mięśni szyi i karku, twarzy, nieprawidłowe ustawienie głowy w przestrzeni itd.), wśród nich najczęściej występują tzw. napięciowe bóle głowy (NBG) – stanowią one nawet do 90% wszystkich przypadków.

Na warsztacie poznasz:

-proste zasady i techniki diagnozowania i różnicowania bólów głowy różnego pochodzenia,

-mechanizm ich powstawania,

-skuteczne metody terapii, dzięki którym na długo uwolnisz swoich pacjentów od dokuczliwego bólu i „konieczności” przyjmowania leków.

-przedstawimy m.in. aspekty życia codziennego mające wpływ na rozwój bólu głowy, palpację struktur biorących udział w mechanizmie powstawania NBG

- diagnostykę i terapię kluczowych obszarów ciała dla napięciowych bólów głowy.

 

Warsztat skierowany jest do: fizjoterapeutów, lekarzy, masażystów, osteopatów, techników fizjoterapii oraz studentów wyienionych kierunków.

Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie uczestnictwa w warsztacie.

WROCŁAW

Szczegóły wydarzenia:

Data: 2019

Kategorie: Warsztaty

Cena: 147 zł

Instruktor: Marcin Brzozowski

Zapisz się już dziś!

Miejsc dostępnych: -

W innych miastach:

 

-

grudzień 2018
MTWTFSS
« Nov   Jan »
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *