kobietawciazywwww

Techniki osteopatyczne w ginekologii i położnictwie

 

Trzydniowe, intensywne szkolenie oparte o najnowszą wiedzę medyczną i osteopatyczną, dotyczącą postępowania w rożnych dolegliwościach ginekologicznych, w czasie ciąży i w okresie okołoporodowym.
Uczestnik kursu pozna bezpieczne i skuteczne techniki osteopatyczne i fizjoterapeutyczne, które z powodzeniem mogą być stosowane w najczęstszych dolegliwościach kobiet ciężarnych, takich jak bóle pleców, rwa kulszowa, nietrzymanie moczu, bezsenność itp. Oprócz powyżej przedstawionej tematyki, kursant pozna również techniki przydatne w walce z bolesnymi miesiączkami, zaburzeniami cyklu czy następstwami związanymi z przebytym cesarskim cięciem lub zabiegami chirurgicznymi w obrębie narządu rodnego. Oprócz tego uczestnicy zaznajomią się z terapią dolegliwości w czasie klimakterium, zaburzeniami w położeniu organów, chronicznym bólem miednicy.
W czasie ciąży ciało kobiety przechodzi ogromne zmiany – celem adaptacji do rosnącego płodu i jego zapotrzebowania w krew. Oprócz oczywistych zmian – takich jak powiększający się brzuch, wzrost masy ciała, przesunięcie środka ciężkości ciała kobiety ciężarnej, zmienia się również jej gospodarka hormonalna.
Wszystkie te czynniki mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie i położenie narządów wewnętrznych. Oprócz tego, istotnym czynnikiem mającym wpływ na funkcjonowanie organizmu ciężarnej jest stres, który nierzadko może być przyczyną podrażnienia układu autonomicznego

Grupa docelowa:
Kurs przeznaczony jest dla fizjoterapeutów, lekarzy, studentów (min. II rok studiów)

Wymagania wstępne:
Kursant posiada podstawową wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka.

Instruktor:

szkolnicki2Marcin Szkolnicki

Znajdź nas w innych miastach:

13-15.07.2018 r. Wrocław

26-28.10.2018 r. Kraków 

 

Szczegóły wydarzenia:

Rozpoczęcie: 13 lipca 2018 r.

Zakończenie: 15 lipca 2018 r.

 Miejsce: Wrocław

Kategorie: 

Cena: 1197 zł

Instruktor: Marcin Szkolnicki

 

Miejsc dostępnych: 5

grudzień 2018
MTWTFSS
« Nov   Jan »
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
Zobacz kalendarz szkoleń

9 Responses

 1. Kamila says:

  Szkolenie na bardzo wysokim poziomie, jestem mega zadowolona , dużo wiedzy i jeszcze więcej praktyki 😉 prowadzący Marcin wprowadza miłą atmosferę na szkoleniu, wiedzę przekazuje w sposób profesjonalny z dawką humoru 😀 polecam!!!

 2. Patrycja says:

  świetne szkolenie,ogromny plus za dużo wiedzy praktycznej! kompetentny wykładowca z ogromną wiedzą w tym temacie, widać że to jest jego pasją ! 🙂

 3. Joanna says:

  Świetne szkolenie, dużo wiedzy, fajna atmosfera. polecam!

 4. Ewa says:

  Bardzo ciekawe szkolenie, dużo praktyki. Marcin w sposób przystępny i bardzo obrazowy potrafi przekazać materiał. Bardzo miła atmosfera dużo ciekawostek:) Goraco polecam.

 5. Klaudia says:

  Część teoretyczna szkolenia jest mega interesująca i przekazywana w sposób zrozumiały dla każdego, a prezentowane techniki praktyczne zdecydowanie przydają się do pracy z pacjentami. Prowadzący Marcin skupia się na każdym uczestniku i wprowadza przemiłą atmosferę na kursie. Polecam z całego serca !!!

 6. Asia says:

  Świetne szkolenie z dużą ilością praktyki, co jest podstawą w pracy fizjoterapeuty. Jestem bardzo zadowolona, kursy bardzo wartościowe. Idealnie czasowo rozłożony materiał.

 7. Baśka says:

  Szkolenie świetne- pełne wiedzy praktycznej i teoretycznej. Marcin w bardzo ciekawy sposób prowadzi kurs(y) – pokazuje na połączenia anatomiczne w ciele i uczy łączyć elementy układanki w całość! Uczy myślenia! Poza tym szkoleniu towarzyszy atmosfera otwartości i dobrego humoru. Polecam!

 8. Krzysztof says:

  Szkolenie godne polecenia! Ogrom wiedzy jest przekazywana w miłej atmosferze, Marcin dzieli się swoją wiedzą z pasją, którą również zaraża.

 9. Magda says:

  Bardzo polecam! Dużo wiedzy i świetna atmosfera na szkoleniu! Widać, że to, co prowadzący przekazuje, jest jego pasją, a nie tylko pracą 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *