endo

Endometrioza i chroniczny ból miednicy

Endometrioza (gruczolistość) to częsta, lecz słabo poznana przyczyna dolegliwości kobiet. Według szacunkowych danych może ona dotyczyć od 6 do nawet 44% kobiet. 

Endometrium nazywana jest błona śluzowa macicy. W tej chorobie komórki endometrium umiejscawiają się w innych częściach ciała np. w otrzewnej, jajnikach, jelitach, ścianach pęcherza moczowego. Dolegliwości w przebiegu endometriozy są wynikiem przebiegającego w nieodpowiednim miejscu cyklu miesięcznego, gdyż ogniska endometriozy, podobnie jak błona śluzowa macicy, podlegają wpływom hormonalnym i cyklicznemu rozrostowi oraz złuszczeniu.

Najczęściej w leczeniu endometriozy stosuje się leczenie farmakologiczne i chirurgiczne. Z pomocą przychodzi też osteopatia, która w sposób bezinwazyjny pozwala uzupełnić leczenie. Czy wiesz, że techniki osteopatyczne są w stanie wpłynąć na układ auto-immuno-endokrynny, przynosząc wymierną ulgę pacjentkom dotkniętym tym zaburzeniem?

Poprzez zastosowanie odpowiednich bezpiecznych technik manualnych można przywrócić ruchomość tkanek i uwolnić zrosty, które w dużej części są odpowiedzialne za dolegliwości bólowe. Obniżenie napięcia jamy brzusznej, przywrócenie ruchomości narządów wewnętrznych redukuje następstwa endometriozy.

Chcesz nauczyć się kilku skutecznych technik, by pomóc swoim pacjentkom? Ten warsztat jest właśnie dla Ciebie!

 

WROCŁAW

Szczegóły wydarzenia:

Rozpoczęcie: 2019

Kategorie: Warsztaty

Cena: 147 zł

Instruktor: -

Zapisz się już dziś!

Miejsc dostępnych: -

Inne miasta:

 

-

styczeń 2019
MTWTFSS
« Dec   Feb »
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *