Osteopatia dla zwierząt - Systema

Osteopatia dla zwierząt

Nasi specjaliści

Umów wizytę

Dbając o swoje zdrowie nie możemy zapominać o zdrowiu naszych czworonożnych przyjaciół. Terapia to świetny sposób, aby nasz zwierzak szybciej powrócił do zdrowia lub po prostu poczuł się lepiej.

Osteopatia zwierząt to dynamicznie rozwijający się kierunek terapii zwierząt. Zyskuje coraz większą popularność i zaufanie nie tylko wśród lekarzy i terapeutów, ale również u właścicieli czworonogów. Stanowi efektywne uzupełnienie leczenia weterynaryjnego, w tym także operacyjnego i farmakologicznego, które często nie są zbyt przyjemne dla naszych przyjaciół. Medycyna osteopatyczna działa bowiem na każdy organizm tak, aby powrót do zdrowia był szybki i skuteczny oraz jak najmniej uciążliwy.

Celem terapii osteopatycznej zwierząt jest ich powrót do zdrowia. Zdarza się, że nasze zwierzaki mają problemy zdrowotne, kontuzje, przechodzą operacje, a nawet bywają straumatyzowane, zwłaszcza zwierzęta ze schronisk. Jako priorytet traktujemy pozbycie się bólu, który dokucza naszym przyjacielom. Jednak są też inne istotne części terapii. Podczas zabiegów można wpływać na odporność czworonogów, przyspieszyć odbudowę tkanek po urazach i zabiegach, stymulować przepływ krwi i limfy, co wpływać może na poprawę siły zwierząt. Poza tym pracujemy nad układem kostno-stawowym, wspomagając prace układu chodzenia, ułatwiając zwierzakom poruszanie się, skakanie oraz bieganie. Natomiast praca na układzie mięśniowym wzmacnia mięśnie, ogranicza ich napięcia oraz redukuje nieprzyjemne kurcze. Istotna jest dla nas również sfera psychiczna zwierząt, często związana z układem nerwowym. Zabiegi pozwalają stymulować układ nerwowy, rozluźniając napięcia w organizmie pupili, przez co łatwiej im wchodzić w relacje z innymi zwierzętami i ludźmi. Po wizycie zwierzaki są spokojniejsze, mniej agresywne i bardziej przyjazne.

Umawianie na wizyty pod numerem telefonu: +48 782 955 855.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pierwszej w Polsce Szkoły Osteopatii Zwierzęcej na www.isoa.pl.

Zapisz się na newsletter

Zapoznałem się i zgadzam z informacją o administratorze i przetwarzaniu danych. Korzystamy z zabezpieczenia reCaptcha: Prywatność i Warunki.
0

Twoja zamówienia