6

Aktywny trening powięziowy

Głównym celem warsztatu jest nauczenie uczestników podstaw treningu powięziowego, czyli jak stymulować powięź przez ruch oraz jak wpleść go w praktykę terapeutyczną. Cały warsztat oparty jest o najnowsze doniesienia naukowe w tej dziedzinie oraz własne doświadczenie.
 
 
W dobie, kiedy pozycja siedząca dominuje w każdym aspekcie naszego życia, warto swoją praktykę i wiedzę rozwinąć o możliwości ciała w ruchu oraz jego wpływu na tkankę powięziową. Brak aktywności ma na nią ogromny wpływ, doprowadzając ją do stagnacji (Bench 2010). Jej włókna stają się mniej uporządkowane, przez co traci ona swój naturalny, elasytczny kształt.
 
Ruch staje się najlepszym lekarstwem, ale jaki powinien być, aby optymalnie zadbać o tkankę powięziową? Jaki wpływ na rozumienie ruchu, funkcji naszego ciała oraz podejścia do treningu, mają doniesienia, że powięź posiada ponad 10-krotnie więcej neuronalnych receptorów niż tkanka mięśniowa (van der Wal 2009)?
 
Na te pytanie znajdziecie odpowiedź na praktycznym warsztacie z AKTYWNEGO TRENINGU POWIĘZIOWEGO. Oprócz tego nauczycie się odróżniać ruch wygenerowany mięśniowo od aktywacji struktur powięziowych!
 
 
Instruktor: Małgorzata Szymczyk – fizjoterapeuta, instruktor Pilates
Termin: 24.11.2017 r.
Miejsce: Kraków
Zapisy: http://med-coach.pl/events/aktywny-trening-powieziowy/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *