Pasmo biodrowo-piszczelowe - kolejny żart - Systema

Pasmo biodrowo-piszczelowe – kolejny żart

Nie mogłem puścić tego płazem.

Ha Ha Ha badanie anatomiczne.. co za żart… kolejny dowód na to, że możesz rozpoznać jedynie coś co znasz, albo znajdziesz jedynie to, czego rozpaczliwie szukasz, ponieważ masz nadzieję to znaleźć… co za dowcip… i to ma być linearnie obiektywna próba badawcza, hej?

„Zaufaj mi, jestem fizjoterapeutą” to reklama pod obrazkiem… Brakuje mi jedynie „Jestem stronniczy, ze względu na otrzymaną edukację, ale nie jestem za to odpowiedzialny, ponieważ jestem setną ofiarą „Polly mówi cześć”…

Moja odpowiedź: Kiedyś byłem fizjoterapeutą i terapeutą manualnym, a wciąż jestem anatomem, tak jak inni osteopaci… oraz Członkowie Stowarzyszenia… nie ufaj mi… myśl sam. Rozumuj. Wciąż jak szalony walczę z syndromem Polly, ponieważ zaszczepiasz się nim bez pisemnej zgody, a potem, kiedy gdzieś na swojej drodze stajesz się świadomy tego i chcesz się pozbyć go ze swojego organizmu jest to trwająca całe życie walka… jeśli starasz się podążać w kierunku zdrowienia, a nie jedynie remisji jednego, czy dwóch symptomów…. Takie jest moje doświadczenie.  

Moją główną motywacją dla tych stanowisk jest oczywiście: nakłonienie tylu młodych ludzi i profesjonalistów do ich przeczytania i rozpalenia przy pierwszej obserwacji, a następnie do samodzielnego rozumowania …. kiedy to się stanie, możemy dyskutować i mogę się z tego uczyć … Jestem zatem niesamowicie egoistyczny.

 I rozpaczliwie poszukuję myślicieli, a nie ludzi, którzy powtarzają to, co usłyszeli
i zapamiętali, ale ludzi, którzy pozwalają, aby rzeczy rzeczywiście przetwarzały się przez ich mózg, kilka razy, a nawet wtedy mieli wątpliwości … uczniowie przez całe życie, jak nazywał ich nasz „drogi Drew”. Była to moja pierwotna motywacja do uruchomienia stypendium Evost w 2000 r. w Johannesburgu.

Zostawmy wspomnienia i wróćmy do tej reklamy…

System powięziowy od samego początku jest jednością, istnieje wiele obszernych artykułów na ten temat. 

Słynne siły, które powstają w systemie powięziowym, powodują, że wytwarzanych jest więcej fibroblastów, a one w zamian uwalniają więcej proto-włókien, które będą gromadzić się i układać, organizując się w głównym kierunku napięcia , tak teraz wróciliśmy na właściwy tor …

Ale powięź szeroka to tylko stopniowe pogrubienie powięzi ogólnej, która jest
i pozostaje jednością z całą resztą, nawet dziwnymi znajomymi, którzy byli poddawani naprawdę dużym napięciom w głębi kończyn … kościami.

Jako anatom, jeśli chcesz ją wypreparować, odetnij resztę i za pomocą noża lub skalpela wyrzeźb i zrób ładne pasmo biodriowo-piszczelowe … tak, ale to dlatego, że odcięliśmy resztę … i bez żadnego innego powodu wygląda ono jak zdefiniowana oddzielna struktura.

Ale tego rodzaju nonsensowne modelowanie skutecznie tworzy struktury, które są odrębne w ludzkich umysłach, w rzeczywistości nie są. Cięcia i zeskrobywania są wykonywane w taki sposób, aby uzyskać na koniec ładny wygląd ścięgna naprężacza powięzi szerokiej. I oczywiście jest on do pewnego stopnia rozciągliwy w życiu, jeśli pracuje się nad nim powoli i systematycznie…

System powięziowy jest jednością od części powierzchownej do głębokiej, biegnąc nawet w i przez kości, które są po prostu topograficznymi hiper-napięciowymi częściami powięzi, tak że wypełniają macierz minerałami. 

Wraz z Jean Paulem przeprowadziliśmy sekcję kilku dzieci, które zmarły po urodzeniu, co było bardzo trudne, ponieważ wyglądały tak, jakby spały … a my mieliśmy w tym czasie własne dzieci … to była najtrudniejsza rzecz w mojej karierze anatoma. Ale nie o to chodzi, chodzi o to, że u dziecka ciągłość systemu powięziowego jest jeszcze bardziej widoczna, ale ponieważ siła grawitacji tak naprawdę nie ma czasu, aby popchnąć organizm dalej w kierunku porządkowania,
a struktury wyglądają głównie jak pajęczyny, w których tu i ówdzie można rozpoznać wzrostowe linie napięciowe.

Również słynną powięź szeroką i jej pasmo biodrowo-piszczelowe…

Powinieneś sam wykonać kilka sekcji, aby naprawdę mieć świadomość, jak dużo pracy potrzeba, aby wypreparować ładne pasmo biodrowo-piszczelowe… nie masz pojęcia.

Poczytaj inne moje artykuły i pomyśl…

To było przyjemnie krótkie… przyzwoite.

Pozdrowienia
Maximilien Girardin

Autor: Maximilien Girardin
Data publikacji: 24.06.2019 r.Zobacz także:

Zapisz się na newsletter

Zapoznałem się i zgadzam z informacją o administratorze i przetwarzaniu danych. Korzystamy z zabezpieczenia reCaptcha: Prywatność i Warunki.
0

Twoja zamówienia